Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2020, 22:49 Aktualizované dňa 23.01.2020 o 09:57

Polícia zverejnila podrobnosti k vyčíňaniu ministra Sólymosa v centre Bratislavy

Minister životného prostredia spôsobil rozruch v centre hlavného mesta.

Polícia zverejnila podrobnosti k vyčíňaniu ministra Sólymosa v centre Bratislavy
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

V centre Bratislavy v stredu večer polícia zadržala ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa, ktorý bol v tom čase pod vplyvom alkoholu, informuje Plus 7 dní. 

"Som minister životného prostredia," mal kričať minister. Podľa svedkyne minister tiež hlasno upozorňoval na to, že mu umiera mama.

Vo štvrtok ráno sa k udalosti vyjadrila aj polícia. Incident sa odohral na v priestoroch ázijskej reštaurácie na Laurinskej ulici v centre Bratislavy. Policajtov privolali krátko po 17. hodine volaním na linke 158.

"Podľa doterajších informácií dvaja muži slovne ako aj fyzicky napadli personál tejto reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí tejto reštaurácie. Po príchode hliadka PZ dvoch mužov - L.S. a Z.S. obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie," uviedla polícia. Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja muži prepustení.

Ministrovým spoločníkom bol podľa SME jeho brat. 

Poškodením sklenenej výplne dverí spôsobil páchateľ škodu vo výške približne tisíc eur. "Zároveň bol jeden zamestnanec reštaurácie privolanou RZP prevezený k ošetreniu do jednej z bratislavských nemocníc," dodáva polícia.

Policajti začali stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva a poškodzovania cudzej veci.

Premiér Peter Pellegrini uviedol, že je znepokojený nočnými udalosťami zo strany Sólymosa. Premiér už s ministrom hovoril a požiadal ho, aby predstúpil pred verejnosť, vysvetlil svoje správanie a ospravedlnil sa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.