Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2020, 15:00 Aktualizované dňa 07.01.2020 o 15:40

Danko kritizoval Pellegriniho kvôli vojakom. Odkázal mu, aby si dával pozor, čo púšťa do médií

Danko skritizoval Pellegriniho za to, že povedal, že je pripravený do Iraku poslať po našich vojakov vládny špeciál.

Danko kritizoval Pellegriniho kvôli vojakom. Odkázal mu, aby si dával pozor, čo púšťa do médií
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko riešil na brífingu situáciu slovenských vojakov Iraku. "Som hrdý, že sme pomohli v boji proti Islamskému štátu," povedal Danko s tým, že naši vojaci do regiónu nešli bojovať.

​Danko zároveň skritizoval Pellegriniho za to, že povedal, že je pripravený do Iraku poslať po našich vojakov vládny špeciál. "Chcel by som ho vyzvať, aby opatrne nakladal s informáciami, ktoré púšťa do médií," povedal Danko s tým, že takéto informácie môžu podľa neho našim vojakom ublížiť. "Musíme mlčať, pretože tu ide o životy," dodal. 

"Musíme byť jednotní a ctiť operatívu, ktorá vo vzťahu k našim vojakom je. Nikto nech nehovorí, kde sú, kto pre nich príde a kedy pre nich prídu."

​Bol to pri tom sám Danko, ktorý ešte v sobotu vyzýval Pellegriniho, aby konal. "Naši vojaci spadajú pod velenie NATO. Nech si tu nikto nemyslí, že predseda vlády, minister obrany alebo prezidentka prijali nejaké opatrenia," povedal zase Danko na dnešnom brífingu. 

Okrem premiéra kritizoval šéf parlamentu aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá sa podľa neho o situáciu našich vojakov nezaujíma. "Mám pocit, že armáda nemá najvyššiu veliteľku, prezidentku." Danko Čaputovú vyzval, aby sa o situáciu vojakov zaujímala.

Oboch zároveň skritizoval za to, že nezaujali stanovisko k samotnému aktu zabitia iránskeho generála Kásema Solejmáního armádou Spojených štátov. "Môj politický postoj a presvedčenie je, že došlo k porušeniu medzinárodného práva, k ohrozeniu bezpečnosti aj Európskej únie aj samotného regiónu," ozrejmil Danko svoj postoj.

Šéf národniarov avizoval, že na nadchádzajúcej parlamentnej schôdzi, ktorá začne 21. januára, bude iniciovať aj uznesenie k situácii v Iraku. Jeho znenie podľa jeho vlastných slov môže byť rôzne. "Môže dať výzvu partnerským štátom, aby nekonali tak, aby zvyšovali napätie. Po druhé to uznesenie môže hovoriť o stiahnutí našich vojakov," vysvetlil. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata