Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2020, 07:45

Danko ostro kritizoval Pellegriniho: Je to pre neho typické, vždy sa zachová ako zbabelec a alibista

Andrej Danko vyzval Petra Pellegriniho, aby poslal lietadlo pre našich vojakov do Iraku.

Predseda SNS a Národnej rady Andrej Danko vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby "nebol zbabelec a konal a poslal lietadlo pre našich vojakov" do Iraku. Informovala o tom v sobotu krátko pred polnocou riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Danko tak reagoval na predchádzajúce vyhlásenie Petra Pellegriniho, podľa ktorého je v súvislosti s aktuálnou situáciou na Blízkom východe vládny špeciál kedykoľvek pripravený vyzdvihnúť slovenských vojakov z Iraku.

"Je mi ľúto, že predseda vlády SR Peter Pellegrini a prezidentka Zuzana Čaputová podcenili vzniknutú situáciu. Vyzýval som ich ešte dnes (v sobotu, pozn. TASR), aby reagovali, pričom obaja aj s prezidentkou zvolili len vlažné politické frázy alebo alibistický postup. Situácia na Blízkom východe sa stupňuje a životy našich vojakov môžu byť ohrozené a predseda vlády tak ako jemu je vlastné, zrazu zmení postoj. Hovorí, že je pripravený poslať špeciál pre našich vojakov. Je to pre neho typické, že sa Peter Pellegrini vždy zachová ako zbabelec a alibista," uviedol Danko.

Zároveň vyzval vládu aby bezodkladne konala a nečakala na to, až Národná rada prijme uznesenie o stiahnutí slovenských vojakov z Iraku.

"Vyzývam predsedu vládu, aby bol konečne chlap a konal tak, ako predseda vlády konať má a okamžite poslal vládny špeciál pre našich vojakov. Mrzí ma, že Peter Pellegrini vždy koná podľa toho ako mu poradia PR agentúry. Súčasne som požiadal ministra obrany, aby monitoroval situáciu, a aby požiadal predsedu vlády, a aby zvolal bezpečnostnú radu. Prosím nečakajme na to, kým sa stane väčšie nešťastie," dodal Danko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata