Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2019, 14:04 Aktualizované dňa 04.12.2019 o 14:07

NAKA obvinila kontroverzného aktivistu Daňa zo spáchania daňového podvodu

Prípad sa týka neoprávnených vratiek DPH v rokoch 2011 a 2012.

NAKA obvinila kontroverzného aktivistu Daňa zo spáchania daňového podvodu
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Aktivistu Martina Daňa, ktorý kandidoval aj v prezidentských voľbách, obvinila NAKA zo spáchania daňového podvodu. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti. 

"Takýmto spôsobom si mal neoprávnene uplatniť nárok na vrátenie DPH v celkovej výške 187 822 eur," píše polícia. Daňovi hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

​Prípad sa týka neoprávnených vratiek DPH v rokoch 2011 a 2012.

Pred nedávom informovala Transparency International o tom, že Daňove firmy kopia dlhy. "Dlhy pochádzajú z podnikania trinástich firiem, ktoré Daňo vlastní či vedie. Firmy majú slovenské adresy, kde Daňo pôsobil, od Humenného po Bratislavu.

On sám dnes býva v Rakúsku. Na otázky k jeho podnikaniu Daňo odmietol Transparency odpovedať, kým sa vraj neospravedlníme za predchádzajúcu recenziu jeho práce," píše Transparency. Jeho dlhy mali prekročiť sumu 800-tiísc eur.

Daňo je aj neúspešný kandidát na prezidenta. Viackrát na seba upozornil, keď sa v parlamentne dostal do konfliktu s poslancami, kvôli čomu mu bola aj odobratá novinárska akreditácia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.