Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2019, 13:23

Tvrdí, že bojuje proti korupcii. Firmy aktivistu Daňa však kopia státisícové dlhy

Daňo porušuje zákon aj tým, že nezverejňuje účtovné uzávierky svojich firiem.

Tvrdí, že bojuje proti korupcii. Firmy aktivistu Daňa však kopia státisícové dlhy
Zdroj: Martin Daňo FB

Firmy aktivistu Martina Daňa, ktorý sa prezentuje ako novinár, kopia dlhy. Celkovo na daniach a zdravotnom a sociálnom poistení dlhujú vyše 800-tisíc eur. Vyplýva to z analýzy, ktorú vypracovala Transparency International. 

MARTIN DAŇO STÁLE DANE NEPLATÍ Neúspešný prezidentský kandidát Martin Daňo žije stále viac na úkor svojich spoluobčanov....

Posted by Transparency International Slovensko on Wednesday, November 20, 2019

"Dlhy pochádzajú z podnikania trinástich firiem, ktoré Daňo vlastní či vedie. Firmy majú slovenské adresy, kde Daňo pôsobil, od Humenného po Bratislavu. On sám dnes býva v Rakúsku. Na otázky k jeho podnikaniu Daňo odmietol Transparency odpovedať, kým sa vraj neospravedlníme za predchádzajúcu recenziu jeho práce," píše Transparency.

Mimovládna organizácia zároveň upozornila na to, že Daňo porušuje zákon aj tým, že nezverejňuje účtovné uzávierky svojich firiem. "Nie je jasné, aké činnosti viaceré Daňove firmy vykonávajú - väčšina z nich nemá funkčnú webstránku. Tri z jeho firiem - Welington, Izolprojekt a Metropola BA - si minimálne dva roky vykazujú nadmerné odpočty DPH," popisuje organizácia. 

Takto Daňo pred pár rokmi vyčíňal v Košiciach: 

Najnovšia Daňova firma mala byť založená len v auguste tohto roka a presunul do nej 5-tisíc eur z organizácie GINN Press, v ktorej zbiera príspevky od svojich sledovateľov na údajný boj proti korupcii. 

Daňo je aj neúspešný kandidát na prezidenta. Viackrát na seba upozornil, keď sa v parlamentne dostal do konfliktu s poslancami, kvôli čomu mu bola aj odobratá novinárska akreditácia. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.