Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2019, 09:13

Andruskó chce vypovedať proti dvom súčasným ministrom, tvrdí Kvasnica

Zoltán Andruskó ​v piatok uzavrel so špeciálnym prokurátorom dohodu o vine a treste.

Andruskó chce vypovedať proti dvom súčasným ministrom, tvrdí Kvasnica
Zdroj: TASR - Dušan Hein

Sprostredkovateľ vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Zoltán Andruskó v piatok pri dohadovaní výrazne nižšieho trestu naznačil, že chce svedčiť o trestnej činnosti dvoch ministrov súčasnej vlády, informoval o tom Denník N.

Informáciu potvrdil právny zástupca Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica. O koho ide, však Kvasnica ešte uverejniť nechcel.

„Myslím si, že pán Andruskó by nám mohol toho povedať ešte viac, ako sa stalo doposiaľ, hlavne pokiaľ ide o informácie z piatka, keď sa rozhodol vypovedať o protiprávnej činnosti dvoch ministrov súčasnej vlády,“ povedal Kvasnica. 

Zoltán Andruskó ako jediný z obvinených spolupracoval s vyšetrovateľmi. Vypovedal, že za vraždou Jána Kuciaka stojí Marian Kočner.

​V piatok uzavrel so špeciálnym prokurátorom dohodu o vine a treste

Znamená to, že Andruskó sa vzdáva práva na prejednanie veci súdom na hlavnom pojednávaní.

Andruskó od svojho zadržania spolupracuje s políciou. ​Advokátka obvineného Andruskóa uviedla pre TV JOJ, že jej klient sa v prípade vraždy novinára ku skutku sám dobrovoľne priznal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.