Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2019, 09:55 Aktualizované dňa 17.10.2019 o 11:13

Fico o nahrávke Gorily: Sú veci, čo nesedia. Na Haščáka sa pýtajte Radičovej, tá mu varila klobásky

Šéf Smeru Robert Fico sa vyjadril k údajnej nahrávke kauzy Gorila.

Fico o nahrávke Gorily: Sú veci, čo nesedia. Na Haščáka sa pýtajte Radičovej, tá mu varila klobásky
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Predseda Smeru Robert Fico tvrdí, že svojimi vyjadreniami ku kauze Gorila nechce relativizovať význam nahrávky

Ani na dnešnom brífingu neodpovedal, či sa v byte na Vazovovej stretol so šéfom Penty Jaroslavom Haščákom. "Smer nemá s Gorilou nič spoločné. Či som pil alebo nepil colu, je nepodstatné," dodal. "Nie všetko sedí, čo je tam," povedal o nahrávke s tým, že ju nepočul a informácie má len z médií.

"Sú veci, čo nesedia a ja nechcem robiť vyhlásenia, ktoré by marili vyšetrovanie," podotkol. 

​Fico hovorí, že ak by nahrávka bola pravdivá, tak morálne ani právne nezlyhal. "Médiá celý čas zakrývali špinavosti Dzurindovej vlády. Nerobte si zo mňa očistec. Prečo chcete prekryť obrovské krádeže štátneho majetku tým, či niekto pil alebo nepil colu," dodal. 

Expremiér priznal, že sa s Jaroslavom Haščákom stretával na rôznych spoločenských akciách. "Je to významný podnikateľ, ktorý nás chce zničiť," povedal Fico o šéfovi Penty.

Fico zopakoval svoje vyhlásenie, že Gorila je kauzou vlády Mikuláš Dzurindu. "Prečo ste neboli za Dzurindom, Miklošom, Hrušovským, Bugárom. Pýtajte sa Radičovej, tá Haščákovi doma varila klobásky," tvrdí. 

S informáciou o údajnej návšteve Haščáka v dome expremiérky Ivety Radičovej operoval Fico už v roku 2012. Radičová vtedy priznala, že v dome ju navštívili aj ľudia z finančnej skupiny Penta.  

​Predseda Smeru zároveň dnes na brífingu odmietol informácie o pochybnostiach pri financovaní strany. "Naše účtovníctvo bolo minimálne 15-krát prehnané cez kontrolu. Žiadny kontrolný orgán nevyčítal nejaké pochybnosti o financovaní," podotkol. 

Šéf OĽaNO Igor Matovič v stredu Fica obvinil, že sa mal v nahrávke Gorily priznať, že načierno financoval kampaň svojej politickej strany. 

22. marca 2006 mal Fico v konšpiračnom byte na Vazovovej ulici v Bratislave šéfovi Penty Jaroslavovi Haščákovi povedať: "Fedor Flašík vybral 250 na stranu a osem (alebo osemdesiat) si dodatočne nechal."

"Toto je trestný čin. Fico sa priznáva, že skresľoval účtovníctvo, ktoré pravidelne podpisoval," tvrdí Matovič. Ide podľa neho o kľúčový dôkaz "priamo hlasom Roberta Fica."

Poslanec Smeru Erik Tomáš však tvrdí, že veta, na ktorú sa Matovič odvoláva, je nezrozumiteľná. "To čo pán Matovič písal na ten plagát, nie je v zvukovej nahrávke. Aspoň v tej, čo sme my počúvali," vyhlásil.

Viaceré médiá vrátane HN v stredu dostali nahrávku s kauzou Gorila. Celá nahrávka má 39 hodín a vyše dva gigabajty.
Do médií ju poslali neznáme osoby označené ako Anonymous. Finančná skupina Penta avizovala, že podá trestné oznámenie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.