Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2019, 11:45 Aktualizované dňa 08.09.2019 o 13:08

Pellegrini verejne kritizoval Fica kvôli Mazurekovi: Toto musíme odsúdiť, budem sa ho pýtať, čo to má znamenať

​Premiér Peter Pellegrini vyhlásil, že si bude musieť Roberta Fica zavolať a hovoriť s ním.

Premiér Peter Pellegrini sa v relácii na TA3 V politike verejne pustil do svojho straníckeho šéfa Roberta Fica. Dôvodom bol fakt, že si Fico zastal poslanca ĽS NS Milana Mazureka, ktorého Najvyšší súd odsúdil na peňažný trest vo výške 10-tisíc eur. Poslancovi zároveň zanikol mandát v Národnej rade.

"Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu," uviedol Fico vo videu na sociálnej sieti. Od štvrtka už tieto výroky preveruje Národná kriminálna agentúra (NAKA).

​Premiér v reakcii vyhlásil, že si bude musieť Fica zavolať a hovoriť s ním. "Človek, ktorý je zodpovedný za časť histórie Slovenska, nemôže povedať, že toto si myslí celý národ. Takéto reči nemôžeme viesť a musíme ich odsúdiť," vyhlásil Pellegrini. Dodal, že chce vedieť, čo majú tieto Ficove slová znamenať.

"Ja chcem vedieť, či je to nová doktrína strany, je to individuálny názor alebo je to niečo s čím chce ísť do volieb?" Pellegrini skonštatoval, že tieto výroky zasiahli slovenskú spoločnosť tak, ako už dávno nie.

Pellegrini nepotvrdil, že bude jednotka na kandidačnej listine Smeru-SD do budúcoročných parlamentných volieb. Dohody podľa neho ešte nie sú uzavreté.

Sústreďuje sa na to, aby Smer-SD nabral nový dych a opäť vyhral voľby. Mieni stranu posunúť dopredu, prísť s novými myšlienkami a reagovať chce aj na nové výzvy. Hovoril aj o generačnej obmene.

Zopakoval, že nespolupracuje s Tomášom Druckerom, ktorý zakladá novú stranu. Jeho počiny sleduje, program považuje za sympatický. Bol by rád, keby sa na politickú scénu dostal pragmatický subjekt, ktorý chce hovoriť o programe a riešeniach.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.