Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2019, 16:09

Fico: Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ, Kotlebovi budú preferencie utešene rásť

Rozsudok Najvyššieho súdu zaradil Robert Fico do kategórie mediálnych.

Orgány činné v trestnom konaní rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov, hovorí šéf Smeru Robert Fico v reakcii na rozsudok Najvyššieho súdu, ktorý odsúdil poslanca ĽSNS Milana Mazureka za extrémistické trestné činy.

"Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu," uviedol Fico vo videu na sociálnej sieti. 

​Mazurek čelil obžalobe za výroky v relácii regionálneho rádia Frontinus, kde v roku 2016 hovoril okrem iného o neprispôsobivosti, násilí a vandalizme zo strany rómskeho etnika, urážal Rómov a zmieňoval sa o nebezpečenstve spojenom s islamskými migrantmi.

Rozsudok Najvyššieho súdu zaradil Fico do kategórie mediálnych, po ktorom budú podľa neho preferencie Kotlebovej strany "utešene rásť."  

"Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať," vyhlásil ďalej bývalý premiér. 

"To sa mám naozaj báť, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?" Pýta sa Fico. 

Šéf Smeru očakáva, že orgány činné v trestnom konaní a súdy sa budú rovnako aktívne zaoberať aj výrokmi lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana o drogách.

"Potom sa budem pozerať na rozsudok k Mazurekovi úplne inak," dodal Fico.

Najvyšší súd odsúdil Mazureka na peňažný trest vo výške 10-tisíc eur. Poslancovi zároveň zanikol mandát v Národnej rade.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.