Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 17:46

Lipšic tvrdí, že jeho pripravovanú vraždu si objednal Kočner

Advokát Daniel ​Lipšic verí, že vyšetrovanie tejto pripravovanej vraždy povedie k objednávateľovi alebo objednávateľom, ktorí mali podľa neho zjavnú motiváciu takéto objednávky uskutočniť.

Lipšic tvrdí, že jeho pripravovanú vraždu si objednal Kočner
Zdroj: TASR/ Martin Baumann

Advokát Daniel Lipšic si myslí, že motív zavraždiť ho mal Marian Kočner.

Potvrdil to v reakcii pre TASR na obvinenie voči Alene Zsuzsovej, Tomášovi Szabóovi, Miroslavovi Marčekovi. a Zoltánovi Andruskóovi, ktorí mali pripravovať jeho vraždu a vraždu dvoch prokurátorov.

​Lipšic verí, že vyšetrovanie tejto pripravovanej vraždy povedie k objednávateľovi alebo objednávateľom, ktorí mali podľa neho zjavnú motiváciu takéto objednávky uskutočniť. „Pevne verím, že aj v tomto prípade bude mať spravodlivosť navrch,“ dodal.

Lipšic tiež potvrdil, že obvinený Zoltán A. vypovedal, že táto pripravovaná vražda mala predchádzať objednávke vraždy novinára Jána Kuciaka.

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vo veci Kuciakovej vraždy považuje nevykonanie týchto vrážd za „zhodu šťastných okolností“.

​„Pokiaľ by k tomu došlo, môžem vám garantovať, že by sme sa nebavili o zavraždenom Jánovi Kuciakovi a zavraždenej Martine Kušnírovej, ale o úplne inej osobe, pretože tá vražda predbiehala tieto dve obete,“ dodal vo februári tohto roku.

Zsuzsová, Szabó, Marček a Andruskó sú obvinení aj z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Kočner, ktorého Lipšic považuje za človeka s motívom objednať si jeho vraždu, je obvinený aj z objednávky vraždy Kuciaka a taktiež z falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.