Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 12:51 Aktualizované dňa 14.08.2019 o 13:39

Zsuzsovú a spol. obvinili z prípravy vraždy Lipšica, Žilinku a Šufliarskeho

Obvinenie z prípravy vraždy potvrdilo ministerstvo vnútra.

Zsuzsovú a spol. obvinili z prípravy vraždy Lipšica, Žilinku a Šufliarskeho
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa obvinil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR z prípravy vraždy dvoch prokurátorov a advokáta.

Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva vnútra SR. Má ísť o prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.

​Všetci štyria sú obvinení aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zavraždili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vo februári tohto roka potvrdil, že jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica na 99 percent lustrovali.

Podľa Čižnára sa na tom pravdepodobne podieľali policajti. Aj preto sa na vyšetrovaní prípravy vrážd podieľa inšpekcia MV.

"U pána Žilinku boli tie informácie až hrozivo detailné a sami ich získať nemohli bez toho, aby nemali dobré kontakty," povedal vo februári Čižnár. Odhadoval vtedy, že sa vyšetrovania prípravy vrážd prokurátorov a advokáta a vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej po čase pravdepodobne spoja a vrátia sa pôvodnému tímu.

Zsuzsová figuruje ako obvinená aj v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Spolu so Szabóom. a Andruskóom sú tiež obvinení zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Dnes t. j. 14.8. 2019 som bol orgánmi činnými v trestnom konaní upovedomený o vydaní uznesenia o vznesení obvinenia štyrom osobám pre konkrétny skutok. Obsah rozhodnutia vyšetrovateľa PZ nepoznám. S odstupom času sa potvrdzujú informácie, ktoré som už uviedol na tlačovej besede v januári 2019 a to, že príprava mojej vraždy môže súvisieť s výkonom funkcie prokurátora,“ reagoval Šufliarsky

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.