Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2019, 12:50

"Bál som sa, že ohrozím koalíciu." Truban vysvetlil, prečo klamal, svoju funkciu neponúkol

Michal Truban vysvetlil, prečo minulý týždeň klamal, keď hovoril, že mal v minulosti iba jedného jointa a včera vo videu priznal, že ich bolo viac a vyskúšal aj LSD.

Michal Truban
Zdroj: TASR/D. Veselský

Šéf Progresívneho Slovenska Michal Truban neponúkol svoju pozíciu po zverejnení kauzy s drogami.

Pripustil však, že v rámci hnutia rozoberali aj túto tému. "Mám zatiaľ vo vnútri strany podporu. A chcem bojovať o dôveru ľudí," povedal Truban.

Vysvetlil, prečo minulý týždeň klamal, keď hovoril, že mal v minulosti iba jedného jointa a vo štvrtok vo videu priznal, že ich bolo viac a vyskúšal aj LSD.

​"Bolo to pre mňa ťažšie obdobie, nechcem sa vyhovárať, ale začala sa antikampaň voči mne aj mojej rodine. Bál som sa, že ohrozím koalíciu, skratovito som odpovedal. Premýšľal som nad tým. Nechcem sa v politike dať do prúdu, keď tu niekto popiera, že bol v nejakom byte a pil iba kolu. Moje ponaučenie je, že budem poriadne premýšľať predtým, keď čokoľvek poviem," doplnil Truban.

Beblavý na brífingu povedal, že výmena lídra nie je na programe dňa. "Je to podľa mňa nemilá vec, ktorá sa stala, lebo Mišo nastúpil na politickú scénu veľmi dobre. Ukázal osobnostné vybavenie aj schopnosť dať nás dokopy. Je to zakopnutie, ktoré ma mrzí," povedal Beblavý.

Truban vo videu, ktoré zverejnil na Facebooku, priznal, že marihuanu fajčil viackrát a vyskúšal aj LSD. „V posledné dni som veľmi veľa rozmýšľal, pretože som cítil, že som niečo neurobil dobre. Cítil som, že vo svojej komunikácii o drogách som sa oveľa viac zaoberal tými, čo na mňa útočili, ako sebou a svojími chybami," hovorí Truban vo videu.

Priznal si, že po zverejnení videa, v ktorom hovorí o svojich skúsenostiach s drogami, nezaujal správny postoj, čím nepriamo priznal, že pôvodne nehovoril úplnú pravdu. "Zachoval som sa presne ako politik, ktorým nikdy nechcem byť. Chcel som vyzerať oveľa lepšie, ako naozaj som."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.