Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2019, 19:00

Truban o drogách klamal. Mal som len marihuanu, tvrdil nedávno

Dnes sa ukázalo, že Michal Truban minulý týždeň nehovoril pravdu.

Potenciálny premiér a šéf Progresívneho Slovenska Michal Truban priznal, že v minulosti užil LSD. Pritom ešte pred pár dňami tvrdil, že má skúsenosti len s jedinou drogou, a to marihuanou.

​Michal Truban sedí za stolom a v civilnom videu vysvetľuje jednu z najhorúcejších tém jeho rozbiehajúcej sa politickej kariéry. ​"V posledné dni som veľmi veľa rozmýšľal, pretože som cítil, že som niečo neurobil dobre," hovorí a dianie minulého týždňa nazýva "skúškou".

Práve v tom čase médiá objavili Trubanove "motivačné" video spred pár rokov, kde prehováral do duší študentom neštandardným spôsobom a priznal, že užíval drogy. Posledné dni sa snažil s kauzou popasovať, no zdá sa, že pri jej "žehlení" siahol pred novinármi aj po klamstve.

Truban klamal

Neštandardná motivačná prednáška Trubana, ktorého meno sa v poslednom čase spája s možným šéfovaním budúcej vláde, vyvolala poriadnu búrku kritiky. Truban si totiž pred rokmi pri prednáške študentom vypožičal drogovú terminológiu a priznal, že mal „badtrip“. Práve tento pojem je spájaný s užívaním halucinogénnych "tvrdých" drog. Počas minulého týždňa sa snažil Truban situáciu "hasiť" a priznal, že siahol v minulosti k marihuane.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.