Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2019, 17:25

"Teraz to môžem povedať." Lipšic prezradil veľmi vážne zistenia z Kočnerovej komunikácie

Prokurátor Ján Šanta počas procesu predložil súdu ako dôkaz dva prepisy z komunikácie Mariana Kočnera.

Okrem prepisu komunikácie Mariana Kočnera a Norberta Bödöra ide v novom dôkaze, ktorý počas súdneho procesu v kauze zmenky predložil prokurátor Ján Šanta, aj o schému komunikácie Kočnera prostredníctvom aplikácie Threema. Po súdnom pojednávaní v kauze zmenky to povedal advokát Markízy Daniel Lipšic.

"Teraz to môžem povedať: proste na Slovensku, aj z tej komunikácie to jednoznačne vyplýva, fungovala zločinecká skupina zložená aj z vysokopostavených policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorá spolupracovala dlhodobo s organizovaným zločinom a bielymi goliermi na Slovensku," vyhlásil Lipšic s tým, že "je to veľmi smutné čítanie."

​Táto skupina je podľa neho v súčasnosti "výrazne paralyzovaná", no stále existuje. "Tí sudcovia, prokurátori a policajti sú mnohí ešte vo svojich funkciách," vyhlásil.

Kočner si spomínanú komunikáciu vymazal. Lipšic však zdôraznil, že aj vymazané správy a aplikácie sa dajú obnoviť.

"To, čo som povedal na zločineckú skupinu, sa hlavne týka celkovej komunikácie zabezpečenej z mobilných komunikačných zariadení obžalovaného Kočnera," vysvetlil.

Prokurátor Šanta počas procesu predložil súdu ako dôkaz dva prepisy z Kočnerovej komunikácie. Minulý týždeň komunikáciu so Štefanom Ághom - ten je označovaný za Kočnerovu pravú ruku, v minulosti boli spoločníkmi vo firme Gamatex. Dnes s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. 

​Kedy sa bude oboznamovať komunikácia počas procesu, je podľa Šantu čisto v kompetencii súdu. "Ja tiež čakám na stanovisko senátu," vyhlásil.

​Aplikáciu Threema, ktorá je nástrojom na bezpečnú komunikáciu, používajú ľudia pohybujúci sa v bezpečnostných zložkách či v politike.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.