Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 19:32

Nevinné osoby sa nemajú problém prísť obhájiť na súd, povedal o Kočnerovi Lipšic

Bývalý politik je právnym zástupcom televízie Markíza v kauze zmeniek.

To, že Marian Kočner odmietol prísť vypovedať na súd v kauze zmeniek televízie Markíza, kde je obžalovaný, vypovedá o dôveryhodnosti obhajoby. Po prvom dni pojednávania to novinárom povedal obhajca Markízy a bývalý minister spravodlivosti a vnútra Daniel Lipšic.

"Myslím si, že nevinné osoby sa chodia osobne aj na súd obhajovať. Nemal som prípad, kedy by sa osoba, ktorá sa cítila nevinná neprišla obhajovať na súd. Má právo neprísť, ale svedčí to o dôveryhodnosti obhajoby," povedal.

​Kočner na súd odmietol prísť pre námietky, že miestnosť vo väznici v Leopoldove, kde sa stretáva so svojimi obhajcami je monitorovaná.  

"V Leopoldove prebehli mnohé kontroly previerky. Zatiaľ musím povedať, že názory a argumenty obhajoby o tom, že tá miestnosť je kontrolovaná a monitorovaná v polohe absolútnych fantasmagórií obhajoby. Môžu tvrdiť čokoľvek aj to, že ich monitorujú mimozemšťania," reagoval na tieto tvrdenia Lipšic.

Kočnerovi advokáti tvrdia, že sa so svojim klientom môžu stretávať len v jednej konkrétnej miestnosti. Bývalý minister však naznačil, že to nemusí byť pravda.

"Ja som chodil za klientmi aj do Leopoldova a opakovane tam bol Kočner so svojimi obhajcami aj v inej miestnosti, ako je miestnosť číslo štyri," povedal.

​Lipšic sa počas vypočúvania pýtal aj na majetkové pomery obžalovaného Pavla Ruska. Konkrétne sa pýtal, kde býva a ako platí svojich advokátov. "Išlo o podozrenie, že svoje verzie koordinujú s obžalovaným Kočnerom," vysvetľoval novinárom.

"Rusko na mnohé veci neodpovedal, mnohé veci si pamätal, ale na mnohé veci odmietol odpovedať," uzavrel s tým, že aj to vypovedá o dôveryhodnosti obhajoby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.