Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2019, 09:25 Aktualizované dňa 18.06.2019 o 10:42

Policajti majú pre sledovanie novinárov prehľadávať dom bývalého pracovníka úradu práce

Policajti momentálne vykonávajú v Bratislave, Senci a Prievidzi domové prehliadky.

Policajti majú pre sledovanie novinárov prehľadávať dom bývalého pracovníka úradu práce
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Policajti momentálne vykonávajú v Bratislave, Senci a v Prievidzi domové prehliadky pre podozrenia zo sledovania novinárov. Informujú o tom na sociálnej sieti.

Domové prehliadky a prehliadky iných priestorov vykonávajú jednotky Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru pre podozrenia zo spáchania trestných činov nebezpečného prenasledovania a porušenia dôvernosti ústneho a iného prejavu. Ich cieľom je zaistiť počítačovú techniku a iné nosiče informácií, ktoré následne predložia na znalecké skúmanie.

Vzhľadom na realizáciu úkonov trestného konania k vyšetrovanému prípadu polícia momentálne nemôže poskytnúť viac informácií.

Do kauzy sledovania novinárov mal byť zapletený aj riaditeľ odboru hmotnej núdze a sociálnych dávok z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Juraj Škrip. Podľa informácii HN má razia v Prievidzi súvisieť práve so Škripom, ktorý v meste býva. Policajti majú prehľadávať jeho rodinný dom.

Škrip mal pred pár rokmi poslať sociálnu kontrolu do domu novinárky Moniky Tódovej. Informovali o tom Denník N a televízia Markíza.

Podľa ich informácií už policajti Škripa vypočuli a pýtali sa ho na jeho účasť pri sledovaní novinárov. Vraj sa k nej mal priznať. "Muž bol zamestnancom ÚPSVaR-u päť rokov," uviedla Markíza.

"Sme znepokojení. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny sa túto správu dozvedá od vás a do dnešného dňa nebolo orgánmi činnými v trestnom konaní nijako informované. Samotný zamestnanec 20. mája 2019 požiadal o skončenie pracovného pomeru dohodou, už nie je zamestnancom ústredia," povedala TV Markíza hovorkyňa ústredia Jana Lukáčová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.