Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2019, 19:00

Poslanec Číž o obvineniach: Nicholsonová klame, je to jej pracovná metóda

Poslanec Smeru sa voči tvrdeniam Lucie Ďuriš Nicholsonovej bráni. Tvrdí, že obvinenia sú absolútna lož.

Poslanec Smeru Miroslav Číž sa dnes ohradil voči obvineniam podpredsedníčky Lucie Ďuriš Nicholsonovej.

Tá v nedávnom rozhovore pre HNtelevíziu povedala, že Číž navrhol na poslaneckom grémiu, aby jej zrušili rod a volali ju "toto, alebo ono." Malo to byť kvôli tomu, že Nicholsonová nemá vysokoškolské vzdelanie.

​„Nechala som nepovšimnuté poslanecké grémium, na ktorom pán poslanec Číž prišiel s tým, že som natoľko nevzdelaná žena, ktorá si nezaslúži ani rod. Takže vymyslel, že ma budú volať „toto“ alebo „ono“. Za tým stolom na poslaneckom grémiu sa nenašiel jeden chlap, ktorý by povedal, že toto je už cez čiaru," povedala Ďuriš Nicholsonová.

Číž sa voči týmto tvrdeniam bráni. "Patrí to k typickému konaniu pani podpredsedníčky Nicholsonovej. Je to absolútna lož, čo rozprávala," bráni sa poslanec.

Dodal, že poslanecké grémium má približne desať členov.

"Skúste sa opýtať iných okrem pani Blahovej, tá počítam počuje to isté ako pani Nicholsonová. Skúste sa opýtať niekoho so Sme Rodina či našich kolegov, že ako to na tých grémiach vyzerá," doplnil poslanec Smeru.

Číž tvrdí, že klamstvo je pracovná metóda Nicholsonovej. Odvolával sa na jej blogy, v ktorých podľa neho bez akýchkoľvek problémov obviní kohoľvek z čohokoľvek. "Vidím obrovské prešľapy, ktoré ako podpredsedníčka urobila v parlament," skonštatoval Číž.

Šéf poslaneckého klubu OĽaNO pre HN povedal, že bol na jednom grémiu, kde mal Číž vstup a Nicholsonová po ňom bola veľmi dotknutá. "Ale priznám sa, že neviem už, aké slovo povedal."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.