Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 15:42

Glváč sa pokúsil vysvetliť aféru so Zsuzsovou, ďalšie správy to však spochybňujú

Prinášame vám prehľadné zhrnutie Glváčových argumentov v kontexte skôr medializovaných informácií.

Hoci Martin Glváč tvrdil, že nevedel, ako Alena Zsuzsová vyzerá a nepoznal ani len jej meno, gratuloval jej v prvej polovica roka 2018 prostredníctvom správ k meninám aj narodeninám.

Na nezrovnalosti v Glváčovej obrane poukazuje Denník N, ktorý tvrdí, že podpredseda parlamentu a člen predsedníctva najsilnejšej strany na Slovensku sa ohľadne komunikácie so ženou obvinenou už v dvoch prípadoch vrážd zamotáva stále do ďalších klamstiev. Glváč pritom spočiatku komunikáciu so Zsuzsovou kategoricky odmietal a tvrdil, že ide o "blbosť".

​27. marca 2018, teda v deň, kedy Aleny oslavujú meniny, mal Glváč napísať Zsuzsovej správu, v ktorej jej gratuloval: "Všetko krásne k meninám prajem".

"Všetko najlepšie k 147. narodeninám, potvore… prajem," mal zase napísať Zsusovej 13. júna minulého roka, teda v deň, kedy oslavovala 44. narodeniny.

Prinášame vám prehľadné zhrnutie Glváčových argumentov z rozhovorov, ktoré poskytol pre Markízu, Joj a RTVS v kontexte skôr medializovaných informácií:

 • Nevedel, že komunikuje s Alenou Zsuzsovou, a to ani po jej zadržaní v septembri 2018, pretože na snímkach, ktoré mu poslala, buď nebola ona, alebo boli upravené.
 • Nepoznal dokonca ani skutočné meno osoby, s ktorou komunikuje.
 • So Zsuzsovou nekomunikoval len Glváč, ale aj ľudia z jeho tímu.
 • Popiera, že by sa so Zsuzsovou osobne stretol, hoci tá mala na výsluchu vypovedať, že sa stretli trikrát.
 • Komunikácia so Zsuzsovou sa niesla len v osobnej rovine a neplynuli z nej žiadne bezpečnostné riziká. "Takto komunikujeme bežne s voličom, ktorý to od nás očakáva," tvrdí Glváč.
 • O známom citáte "si božsky krásna, zaslúžiš si hýčkanie a opateru", ktorý mal podľa medializovaných informácií poslať Zsuzsovej v správe, nič nevie. Všeobecne tvrdí, že niektoré skôr médiami zverejnené správy nevie v súčasnosti "verifikovať".
 • Tvrdí, že v čase, keď posielal Zsuzsovej selfie, ktoré považuje za bežnú komunikáciu, nebol už ministrom obrany - post zastával v rokoch 2012 až 2016.
 • Zsuzsová ho kontaktovala v čase jeho šéfovania rezortu obrany, sám komunikáciu, ktorou už nedisponuje, datuje v rokoch 2015 až 2016, hoci zverejnené správy sú z roku 2018.
 • V nezávadnej komunikácii v osobnej rovine mu mal poradiť pokračovať vtedajší šéf Vojenského obranného spravodajstva Ľubomír Skuhra, on ani obranné spravodajstvo sa k tomu nevyjadrujú.
 • Rovnako tak aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár, ktorý pripustil, že ho Glváč s podobnou záležitosťou oslovil, ale podľa jeho hovorkyne Andrey Predajňovej sa odmietol zaoberať osobnými kontaktmi vtedajšieho ministra a že ide o Zsuzsovú, sa dozvedel len v súčasnosti z médií.
 • A že ho Zsuzsová mala v telefóne uloženého ako "maznák"? "Keby som vám ukázal, ako mám hocikoho uvedeného ja v telefóne, asi by sme sa aj zasmiali," povedal Glváč.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.