Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 09:25 Aktualizované dňa 24.01.2019 o 10:15

Alenu Zsuzsovú obvinili z vraždy exprimátora Hurbanova

Lászlóa Basternáka zavraždili v júli 2010.

Alenu Zsuzsovú, ktorá je obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, obvinili v prípade ďalšej vraždy.

Podľa viacerých zdrojov ide o vraždu exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, ktorého zavraždili v júli 2010.

"Na základe vykonaných úkonov a vyhodnotenia dôkaznej situácie bolo dňa 24.01.2019 vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu Úkladnej vraždy formou účastníctva osobám: Roman O., Vladimír M., Ladislav V. a Alena Zs.," uviedla Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti. 

​​Obvinili ju deň po akcii

Protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pri svojom stredajšom zásahu zadržala šesť osôb podozrivých zo závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti.

​Podozrivých zatkli v Nitrianskom, Trnavskom a Bratislavskom kraji. NAKA zasahovala od rána a pri akcii prebiehali domové prehliadky.

V prípade vraždy Basternáka z roku 2010 sa už dlhšie spomína aj meno Aleny Zsuzsovej, ktorá je obvinená z objednania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Zsuzsová mala byť v kontakte so strelcom

Basternák v tom čase pôsobil ako mestský kontrolór v Hurbanove. 9. júla 2010 ho v čase vrcholiacej kampane pred komunálnymi voľbami zastrelil Štefan Kaluza, ktorého odsúdili na 25 rokov.

Objednávateľa vraždy sa doteraz vypátrať nepodarilo. Podľa zdroja portálu Aktuality.sk nie je vylúčené, že Zsuzsová bola v kontakte so strelcom. Zsuzsová vypovedala v súdnom procese s Kaluzom ako svedkyňa. Priznala, že finančne pomohla Basternákovmu protikandidátovi v komunálnych voľbách Romanovi O.

Ten pred súdom viackrát zopakoval, že so Zsuzsovou sa nikdy o likvidácii Basternáka nerozprávali a tvrdí, že ju naposledy videl práve pred komunálnymi voľbami v roku 2010.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.