Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2019, 11:14

NAKA mala zasahovať v súvislosti s vraždou exprimátora Hurbanova. Spomína sa aj meno Zsuzsovej

Lászloa Basternáka zastrelil 9. júla 2010 v čase vrcholiacej kampane pred komunálnymi voľbami.

NAKA mala zasahovať v súvislosti s vraždou exprimátora Hurbanova. Spomína sa aj meno Zsuzsovej
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pri svojom stredajšom zásahu zadržala šesť osôb podozrivých zo závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Podozrivých zatkli v Nitrianskom, Trnavskom a Bratislavskom kraji. "V súčasnosti prebiehajú domové prehliadky. Viac informácií poskytneme hneď, ako to procesná situácia dovolí," spresnili policajti, podľa ktorých NAKA zasahuje už od skorých ranných hodín.

Podľa informácií TV JOJ má razia súvisieť s vraždou exprimátora Hurbanova Lászloa Basternáka.

V prípade vraždy Basternáka z roku 2010 sa spomína aj meno Aleny Zsuzsovej, ktorá je obvinená z objednania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Zsuzsová mala byť v kontakte so strelcom

Basternák v tom čase pôsobil ako mestský kontrolór v Hurbanove. 9. júla 2010 ho v čase vrcholiacej kampane pred komunálnymi voľbami zastrelil Štefan Kaluza, ktorého odsúdili na 25 rokov.

Objednávateľa vraždy sa doteraz vypátrať nepodarilo. Podľa zdroja portálu Aktuality.sk nie je vylúčené, že Zsuzsová bola v kontakte so strelcom. Zsuzsová vypovedala v súdnom procese s Kaluzom ako svedkyňa. Priznala, že finančne pomohla Basternákovmu protikandidátovi v komunálnych voľbách Romanovi O.

Ten pred súdom viackrát zopakoval, že so Zsuzsovou sa nikdy o likvidácii Basternáka nerozprávali a tvrdí, že ju naposledy videl práve pred komunálnymi voľbami v roku 2010.

Jedným zo zadržaných má byť protikandidát

Televízia JOJ informuje, že podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu má byť jedným z dnes zadržaných ľudí práve Roman O. a podozrivou z objednávky vraždy má byť Zsuzsová.

Alena Zsuzsová je obvinená v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Žena si podľa vyšetrovateľov mala vraždu objednať. Vrahovi Tomášovi Szabóvi a pomocníkom Miroslavovi Marčekovi a Zoltánovi Andruskóvi mala zaplatiť 70-tisíc eur, pritom 20-tisíc malo byť formou odpustenia dlhu Andruskóvi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.