Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 18:31

Meno Aleny Zsuzsovej sa spomína aj v prípade vraždy exprimátora Hurbanova

  • Počas vyšetrovania vraždy Lászloá Basternáka sa v prípade spomínali aj mená Alena Zsuzsová a Zoltán Andruskó.
  • Zsuzsová vypovedala v súdnom procese so strelcom na Basternáka ako svedkyňa.
  • Priznala, že finančne pomohla Basternákovmu protikandidátovi v komunálnych voľbách Romanovi Ostružlíkovi. 

Meno Aleny Zsuzsovej, ktorá je obvinená z objednania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa spomína aj v prípade vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászloá Basternáka z roku 2010.

Basternák v tom čase pôsobil ako mestský kontrolór v Hurbanove. 9. júla 2010 ho v čase vrcholiacej kampane pred komunálnymi voľbami zastrelil Štefan Kaluza, ktorého odsúdili na 25 rokov.

Počas vyšetrovania sa však v prípade spomínali aj mená Alena Zsuzsová a Zoltán Andruskó, ktorí sú obvinení v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Informácie priniesol portál aktuality.sk

Objednávateľa vraždy sa doteraz vypátrať nepodarilo. Podľa zdroja portálu nie je vylúčené, že Zsuzsová bola v kontakte so strelcom. Zsuzsová vypovedala v súdnom procese s Kaluzom ako svedkyňa. Priznala, že finančne pomohla Basternákovmu protikandidátovi v komunálnych voľbách Romanovi Ostružlíkovi. 

Ostružník pred súdom viackrát zopakoval, že so Zsuzsovou sa nikdy o likvidácii Basternáka nerozprávali a tvrdí, že ju naposledy videl práve pred komunálnymi voľbami v roku 2010.

Zsusovej a Andruskóvi vtedy vyplatil peniaze, ktoré do jeho kampane vložili a po neúspešných voľbách sa od neho podľa jeho slov vzdialili.

Alena Zsuzsová je obvinená v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Žena si podľa vyšetrovateľov mala vraždu objednať. Vrahovi Tomášovi Szabóvi a pomocníkom Miroslavovi Marčekovi a Zoltánovi Andruskóvi mala zaplatiť 70-tisíc eur, pritom 20-tisíc malo byť formou odpustenia dlhu Andruskóvi.

Elitné komando Zsuzsovú zatklo posledný septembrový piatok v Komárne, kde žila so svojou dcérou a mamou. V prípade dokázania viny, jej za objednávku úkladnej vraždy hrozí doživotné väzenie.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.