> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2018, 09:27

Sulík: Kočner sa mi chválil, že má originál Gorily. Pustil mi nahrávku, zaznel tam mužský hlas

Sulík priznal, že audiozáznam mal asi 15 sekúnd a bol na ňom počuť mužský hlas, ktorý si nevedel k nikomu priradiť.

Predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík pre HN opísal stretnutie s Kočnerom, na ktorom mal zaznieť záznam z Gorily.

„Len tak medzi rečou spomenul, že má originál nahrávky Gorila. Vytiahol USB kľúč a dal ho do notebooku,“ opísal Sulík pre HN stretnutie s kontroverzným podnikateľom z roku 2010.

"Chválil sa Gorilou"

Sulík priznal, že audiozáznam mal asi 15 sekúnd a bol na ňom počuť mužský hlas, ktorý si nevedel k nikomu priradiť. „On sa v podstate pochválil, že toto je originál Gorila a povedal, že ju má celú,“ povedal liberál.

Ten sa v čase, keď pôsobil na poste šéfa parlamentu stretol s Kočnerom viac ako desaťkrát.

Nahrávky z údajného spisu v súčasnosti zarezonovali verejnosťou potom, ako médiá priniesli správu, že vyšetrovatelia počas razií v Kočnerových nehnuteľnostiach našli záznamy totožné s kontroverzným dokumentom.

"Kočner vedel strašne veľa vecí"

Samotný Kočner je v súčasnosti väzobne stíhaný a pred pár dňami bol prevezený z leopoldovskej väznice do Banskej Bystrice.

Sulík ďalej povedal, že v čas, keď viedol diskusie s Kočnerom už disponoval prepisom sporného dokumentu, ktorý unikol na internet až v roku 2011.

O tom, že Sulík má spis sa dozvedel aj samotný Kočner. „Neviem už, či som mu to povedal ja alebo sa mu o tom niekto zmienil. Treba povedať, že Kočner vedel strašne veľa vecí. V tom čase, keď som sa o tom bavil, som poznal ďalších päť ľudí, ktorí ten spis mali. Odhadujem, že v tom čase bol okruh možno desiatok ľudí, čo ten prepis mali,“ uviedol Sulík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.