Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2018, 10:55 Aktualizované dňa 19.11.2018 o 16:12

"Vykráda cudzie texty, je to hanba." Opozícia odovzdala podpisy na odvolávanie Danka

Mimoriadna schôdza, na ktorej sa opozícia pokúsi odvolať šéfa parlamentu Andreja Danka, bude v stredu od 9.00 hod.

Opozícia dnes odovzdala v parlamente podpisy potrebné na zvolanie schôdze s cieľom odvolať šéfa Národnej rady Andreja Danka. Tá bude podľa hovorcu šéfa parlamentu v stredu od 9.00 hod. Hlasovanie bude tajné.

"Sme presvedčení o tom, že plagiátor a podvodník Andrej Danko nemá čo robiť v pozícii druhého najvyššieho ústavného činiteľa Slovenskej republiky. To, že Andrej Danko vykráda cudzie texty, chváli sa titulom, ktorý mu pravdepodobne nepatrí, to je veľká hanba," povedal v parlamente šéf SaS Richard Sulík.

Dôvodom zvolávania mimoriadnej schôdze sú pochybnosti okolo jeho rigoróznej práce.

V súčasnosti ide v krátkom čase už o druhú iniciatívu opozície zvolať mimoriadnu schôdzu za účelom vyslovenia nedôvery Dankovi. Prvý pokus spred pár týždňov skončil neúspechom a koaliční poslanci dokonca neodsúhlasili ani samotný program schôdze, ktorá tým pádom ani neodštartovala.

Druhý pokus by mal byť pre opozičníkov optimistickejší, pretože samotný Danko pred pár dňami priznal, že podporí návrh prípadnej mimoriadnej schôdze. „Dôvera je v koalícii naštrbená, preto sa o ňu budem znova uchádzať. Bez koaličnej dôvery sa vládnuť a pracovať nedá,“ dodal.

Dankova rigorózna práca vyvoláva stále väčšie otázniky. Minulý týždeň Denník N dokonca priniesol správu, že práca bola skopírovaná z piatich učebníc a začalo sa o nej hovoriť ako o plagiáte.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.