> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2018, 17:30 Aktualizované dňa 15.11.2018 o 18:11

Dôvera v koalícii je naštrbená, priznal Danko. Umožní, aby ho v parlamente odvolávali

  • Pasáže o dĺžke niekoľkých strán sú v rigoróznej práci Andreja Danka takmer identicky odkopírované z učebníc.
  • Danko zopakoval, že svoju rigoróznu prácu robil s najlepším vedomím a svedomím.
  • Chce, aby mu bola v parlamente opätovne vyjadrená dôvera.

Andrej Danko umožní, aby v parlamente prebehlo jeho odvolávanie z postu predsedu parlamentu. Vyhlásil to na tlačovej konferencii, na ktorej reagoval na obvinenie z plagiátorstva v súvislosti s jeho rigoróznou prácou.

"SNS podporí otvorenie schôdze, ktorú avizuje opozícia ako návrh na moje odvolanie, súčasne o to požiadam aj mojich koaličných partnerov," vyjadril sa šéf národniarov.

Chce, aby jeho osobe bola vyjadrená dôvera alebo nedôvera ako pred parlamentom, tak pred koaličnými partnermi.

Danko zopakoval, že svoju rigoróznu prácu robil s najlepším vedomím a svedomím. Dodal, že bližšie sa k situácii dokáže vyjadriť "až po rozhodnutí príslušnej komisie, respektíve až po rozhodnutí súdu."

Zároveň pripustil, že v koalícii je naštrbená dôvera. "Bez koaličnej dôvery sa vládnuť a pracovať nedá," uzavrel.

Ako upozornil Denník N, ktorý mal Dankovu rigoróznu prácu k dispozícii, pasáže o dĺžke niekoľkých strán sú takmer identicky odkopírované z učebníc, ktoré sa venujú tematike verejnej správy.

​Koaliční partneri SNS zaujali ku kauze rozdielne stanoviská. Kým Most-Híd žiada, aby Danko vyvodil osobnú zodpovednosť, Smer sa lídra národniarov zastal.

Opozičná SaS vyzvala Danka, aby odstúpil z postu šéfa Národnej rady. Ak tak nespraví, tak podľa podpredsedníčky liberálov Lucie Ďuriš Nicholsonovej "začneme zbierať podpisy pod mimoriadnu schôdzu s jediným bodom programu: Odvolanie Andreja Danka z postu predsedu parlamentu."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.