Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 19:00

Spor Kočnera s Kuciakom: Keď mladý novinár donútil kontroverzného podnikateľa zvýšiť hlas

Marian Kočner a jeho podnikanie boli témy, ktorým sa Ján Kuciak pravidelne vo svojich článkoch venoval.

Zvýšený hlas a prchké reakcie. Kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera k tomu doviedli otázky na podozrivé obchody s hotelmi, v ktorých mal figurovať a z ktorých mali plynúť vratky DPH. Stalo sa tak ešte v júni minulého roka na Kočnerovej tlačovej konferencii.

Otázky položil novinár Ján Kuciak, ktorého vo februári 2018 spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou zavraždili. Prokurátor informoval verejnosť, že išlo o úkladnú vraždu, ktorá súvisela s Kuciakovou prácou.

Kočner a jeho podnikanie boli témy, ktorým sa Kuciak pravidelne vo svojich článkoch venoval. A práve Kočner je v súčasnosti považovaný za jedného z hlavných podozrivých z objednania si vraždy mladého novinára, ktorý pracoval pre portál Aktuality.sk.

Kuciak dokonca na Kočnera vlani podal trestné oznámenie, ktoré však polícia odložila s tým, že nešlo o trestný čin ani o priestupok.

Kočner totiž Kuciakovi v telefonickom rozhovore povedal, že sa o neho a o jeho rodinu bude zaujímať a že keď na nich nájde nejakú "špinu", tak ju zverejní.

"Začnem sa zaujímať, pán Kuciak, o vašu matku, o vášho otca, o vašich súrodencov, o všetkých sa začnem zaujímať. A budem aj zverejňovať všetko, čo o vás nájdem. Pán Kuciak, budete prvý," vyhlásil Kočner v rozhovore s Kuciakom na začiatku minulého septembra.

"Ján Kuciak bol pre Kočnera veľmi nebezpečný človek," zdôraznil v HNtelevízii šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy.

Denník N s odvolaním sa na dva zdroje z prostredia vyšetrovania ako prvý informoval, že Zoltán Andruskó, ktorý figuruje v prípade dvojnásobnej vraždy ako obvinený, pred policajtmi vypovedal, že vraždu si objednal Kočner.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.