Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2018, 12:12

Peter Bárdy: Treba si uvedomiť, že Jano Kuciak bol pre Kočnera veľmi nebezpečný človek

Pozrite si rozhovor so šéfredaktorom portálu Aktuality.sk Petrom Bárdym v HNtelevízii.

Chýba mi dôvod, prečo by 44-ročná tlmočníčka z Komárna mala záujem na vražde Jána Kuciaka, tvrdí v rozhovore v HNtelevízii šéfredaktor portálu aktuality.sk Peter Bárdy.

Nechce špekulovať, či skutočným objednávateľom brutálnej vraždy novinára mohol byť kontroverzný podnikateľ Marian Kočner, ktorý sa dobré pozná s obvinenou Alenou Zsuzsovou.

​Obvinená žena z Komárna pracovala pre Kočnera ako tlmočníčka z taliančiny a podnikateľ je krstným otcom jej dcéry. Bárdy však v rozhovore upozorňuje na fakt, že Kočnerovo meno sa skloňuje celou kariérou novinára Jána Kuciaka pre portál Aktuality.sk.

"Kočner bol jedna z tém, ktorým sa Jano intenzívne venoval. Celkovo sa zameral na podnikateľov, ktorých podnikanie sa dá nazvať toxickým. Ján Kuciak bol pre Kočnera veľmi nebezpečný človek," tvrdí.

Kuciak mal s Kočnerom viacero sporov, podnikateľ sa mu dokonca vyhrážal, že začne zisťovať špinu na neho a na jeho rodinu, poslal mu sms správu s linkom na obchodný register aj na Vianoce.

"Chcel mu dokázať, že má kontrolu nad svojím biznisom a nemôže sa mu nič stať. Ja nechcem ale špekulovať, len si treba uvedomiť, kto je Marian Kočner a celú jeho minulosť. Ten človek napochodoval v 90. rokoch s sbskármi, ktorí boli mafiánski šéfovia, do Markízy. Jeho meno sa objavilo na mafiánskych zoznamoch. A v ňom neboli ľudia, ktorí kradli bicykle v kočikárni.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.