Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2018, 10:58

Polícia zverejnila, ako mal byť bývalý člen Smeru zapletený do korupcie

Úplatok v sume desiatok tisíc eur bol skrytý za reklamnú zmluvu.

Polícia zverejnila, ako mal byť bývalý člen Smeru zapletený do korupcie
Zdroj: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky

Pri pondelkovom zásahu (24.9.) Národnej protikorupčnej jednotky v Nitre policajti zadržali dve osoby, ktoré vyšetrovateľ obvinil z korupcie. V tomto prípade bol úplatok v sume desiatok tisíc eur skrytý za reklamnú zmluvu. TASR o tom v utorok informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

"Prvým z obvinených je konateľ zvolenskej obchodnej spoločnosti, Jozef H. (53). Pre svoje podnikanie si chcel zabezpečiť priaznivé podmienky u akciovej spoločnosti so sídlom v Nitre," uviedol Slovka. Jej technicko–investičným riaditeľom bol druhý z obvinených, Štefan Štefek (51), bývalý člen Smeru a aktuálny nezávislý kandidát na primátora Nitry.

"Jozef mal záujem o Štefanov pozitívny prístup a vplyv v rozhodovacích procesoch súvisiacich s obstarávaním tovarov, služieb a stavebných prác. Jeho budúce rozhodnutia v prospech zvolenskej firmy, vyplývajúce z jeho postavenia a funkcie si mal zabezpečiť úplatkom," poznamenal hovorca prezídia. 

Zároveň dodal, že preto jeho firma uzatvorila s ďalšou nitrianskou akciovou spoločnosťou zmluvu o reklame, ktorou mal byť úplatok vo výške 36-tisíc eur zakrytý.

Včera oboch mužov policajti zadržali a sú obvinení z nepriamej korupcie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na dva až tri roky. Stíhaní sú na slobode.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.