Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2018, 00:18

Gašparovič podporil Chmelára na post prezidenta

Vo svojom vyhlásení Gašparovič uviedol, že ho oslovila vízia načrtnutá v programe.

Gašparovič podporil Chmelára na post prezidenta
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Kandidát na prezidenta Eduard Chmelár na svojom facebookovom profile uverejnil video, v ktorom bývalý prezident Ivan Gašparovič vyjadril podporu jeho kandidatúre

Vyhlásenie Gašparoviča

Vo svojom vyhlásení Gašparovič uviedol, že ho oslovila vízia načrtnutá v programe. Program považuje za vyvážený, čo sa týka sociálnych vecí, štátoprávnych otázok i kritických poznámok na adresu zahraničnej politiky. „Ako kandidátovi na prezidenta s takouto predstavou by som mu svoj hlas pokojne dal,“ zdôraznil. 

„Vážim si ho aj preto, že je svojský, má vlastnú predstavu a dokáže si ju obhájiť," povedal vo videu bývalý prezident. 

Je verejne známy

Škála pôsobenia Eduarda Chmelára je pomerne rozsiahla. Do povedomia sa dostáva pomocou svojich facebookových komentárov k súčasnému dianiu. A jeho fanúšikovská základňa je pomerne rozsiahla, tvorí ju skoro 28-tisíc ľudí.

Býva hosťom viacerých diskusií a je tiež častým respondentom k aktuálnym témam. Prezentuje tiež svoje silné národné cítenie a poukazuje na viaceré historické udalosti, spomienky či osobnosti.

„Odborník na všetko“

Či už je to slovenská politická situácia, vojna v Sýrii alebo budúcnosť verejnoprávneho média, Chmelár sa k tomu vie vyjadriť. Rozsiahly diapazón jeho vedomostí vyvoláva otázniky a mnohí mu vyčítajú nedostatočnú argumentáciu.

Prináša iný pohľad na realitu, je viac protiamerický a proputinovský v svojich argumentoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.