Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2018, 12:52

Gajdoš podal trestné oznámenie na Krajniaka: Nemôžeme strpieť kriminalizáciu

V prípade, že sa poslanec Sme rodina ospravedlní, rezort obrany je pripravený na mimosúdnu dohodu.

Gajdoš podal trestné oznámenie na Krajniaka: Nemôžeme strpieť kriminalizáciu
Zdroj: TASR; Koláž: HN

Minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) v piatok podal trestné oznámenie na poslanca Milana Krajniaka (Sme rodina) pre jeho vyjadrenia pre fínsku televíziu, kde hovoril o províziách v súvislosti s obstaraním vozidiel 8x8. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

"Napriek výzve ministra obrany sa do dnešného dňa neospravedlnil a ani nepredložil jediný dôkaz, ktorý by potvrdil jeho tvrdenia. Práve naopak, opozičný poslanec na svojich nepravdivých výrokoch trval a zopakoval ich aj vo svojich vyjadreniach pre slovenské médiá a v politicky osočujúcom blogu so zámerom poškodiť rezort obrany a Slovenskú národnú stranu," povedala Capáková.

Ministerstvo obrany dôrazne prehlasuje, že spoločnosť Patria nebola vopred vybratou spoločnosťou a doteraz nedošlo k žiadnej obchodnej transakcii.

V decembri na Záhorí testovali obrnené vozidlo Patria:

"Celý postup je od začiatku transparentný, ale nemôžeme strpieť kriminalizáciu tak závažných vecí. Minister obrany nebude hodnotiť politický cieľ opozičného poslanca, ale opakovane pripomíname, že ak má ktokoľvek informácie o akomkoľvek trestnom čine, je povinný informovať orgány činné v trestnom konaní," dodala Capáková.

V prípade, že sa Krajniak ospravedlní, rezort obrany je pripravený na mimosúdnu dohodu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.