Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.05.2018, 11:51 Aktualizované dňa 08.05.2018 o 14:40

Gajdoš dal Krajniakovi ultimátum. Kollárov poslanec má do piatka predložiť dôkazy o províziách

  • Milan Krajniak hovoril o províziách v takmer polhodinovej reportáži fínskej verejnoprávnej televízie YLE.
  • Vyhlásil, že disponuje informáciami o 20-percentnej provízii pre podnikateľov blízkych SNS v súvislosti s nákupmi na ministerstve vnútra.
  • Rezort vnútra od neho chce do piatka dôkazy alebo ospravedlnenie, ináč podá trestné oznámenie.
Gajdoš dal Krajniakovi ultimátum. Kollárov poslanec má do piatka predložiť dôkazy o províziách
Zdroj: TASR; Koláž: HN

Ministerstvo obrany na čele s nominantom SNS Petrom Gajdošom dalo poslancovi strany Sme rodina Milanovi Krajniakovi ultimátum.

Ak do piatka 11. mája nepredloží dôkazy o províziách v súvislosti s nákupom techniky v rezorte obrany, o čom hovoril v reportáži fínskeho novinára, alebo sa neospravedlní, ministerstvo podá v piatok ráno za poškodzovanie dobrého mena trestné oznámenie.

Krajniak sa pre HNonline.sk vyjadril, že v stredu poobede bude mať v parlamente k tejto téme brífing.

V decembri na Záhorí testovali obrnené vozidlo Patria:

20-percentná provízia

Krajniak hovoril o províziách v takmer polhodinovej reportáži fínskej verejnoprávnej televízie YLE o nákupe fínskych transportérov Patria, ktoré chcú objednať nominanti SNS za takmer 400 miliónov eur. Informuje o tom Denník N.

Poslanec Sme rodina povedal fínskemu novinárovi Magnusovi Berglundovi, ktorý už v minulosti odhalil korupčný škandál pri nákupe fínskych strojov v Slovinsku, že disponuje informáciami o 20-percentnej provízii pre podnikateľov blízkych SNS, ktorá má plynúť z nákupu transportérov. 

Škody Fabie za 80 000

​"Pán Krajniak si asi mýli svoje pôsobenie na ministerstve vnútra, keď sa nakúpili Škody Fabie za 80 000 eur, s dnešnou dobou," píše v stanovisku hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Krajniak bol v období vlády Ivety Radičovej poradcom pre rómsku problematiku na ministerstve vnútra vedenom vtedy Danielom Lipšicom.

Milan Peňaženka klame

Voči tvrdeniu poslanca Sme rodina sa ohradil aj podpredseda SNS Anton Hrnko. Na Facebooku napísal, že Krajniak, ktorého nazýva Milan Peňaženka, pretože vraj tak ho volali počas jeho účinkovania v rezorte vnútra, klame.

Podpredseda národniarov napísal, že SNS "odmieta všetky útoky zamerané na to, aby sa aspoň čiastočne revitalizoval slovenský zbrojný priemysel."

Podľa Hrnka je Krajniakovo vyjadrenie z "ríše snov" a žiada od opozičného zákonodarcu vysvetlenie, "či je pravda, že Milan Peňaženka z každého tendra na ministerstve pýtal 20 až 50-percentnú províziu."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.