Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2018, 17:12 Aktualizované dňa 17.03.2018 o 17:32

Vašečka odmietol podpredsednícky post, v KDH však ostáva

Richard Vašečka priznal, že jeho predstava o smerovaní strany je odlišná ako predstava súčasného predsedu.

Vašečka odmietol podpredsednícky post, v KDH však ostáva

Neúspešný kandidát na predsedu KDH Richard Vašečka sa nechystá odísť z hnutia. Naďalej zostáva členom KDH. Vylúčil, že by sa chystal založiť si vlastnú stranu.

Vašečka priznal, že jeho predstava o smerovaní strany je odlišná ako predstava súčasného predsedu. „Uvidíme, či sa tieto predstavy budú dať zladiť. Som však ochotný prehodnotiť veci, so súčasným vedením si sadneme a budeme sa o tom rozprávať,“ priblížil po výsledkoch tajného hlasovania delegátov.

Vašečka súčasne odmietol aj podpredsednícku stoličku v strane, ktorú mu navrhol Hlina. „Urobil som to aj z takej určitej úctivosti, nový predseda, ktorý obhájil svoj post, si vybral svoj tím, čo bolo dopredu deklarované. Nechcel by som to narúšať,“ ozrejmil novinárom.

O novom predsedovi kresťanských demokratov rozhodovali delegáti na sneme KDH v Ružomberku. Hlina získal v tajnej voľbe 233 hlasov, Vašečka 101. Hlasovania sa zdržali traja delegáti, jeden hlasovací lístok bol neplatný.

Hlinovi pred snemom verejne deklarovali podporu členovia predsedníctva KDH. Vašečka svoju kandidatúru zdôvodňoval silnou a naliehavou ponukou zvnútra KDH.

V pondelok ho za kandidáta na post predsedu nominovala prešovská primátorka Andrea Turčanová, Vašečka je odídencom z OĽaNO, v parlamente pôsobí ako nezaradený. Záujem o post predsedu mal aj nitriansky krajský poslanec Miloslav Hatala, ten sa však v sobotu kandidatúry vzdal.

Záujem o post predsedu mal aj nitriansky krajský poslanec Miloslav Hatala, ten sa však v sobotu kandidatúry vzdal v prospech Vašečku. "A to preto, lebo máme s pánom Vašečkom rovnaké videnie problémov v KDH," uviedol. Hatala vysvetlil, že v rámci svojej kandidatúry nešiel cestou medializácie, keďže rozhodujú delegáti. "Snažil som sa to riešiť vnútrostranícky," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.