Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2018, 18:33

Kiska požiadal o mimoriadne vystúpenie v RTVS, bude reagovať na vraždu Kuciaka

Prezident tiež potvrdil, že prijme demisiu, ktorú podal minister kultúry Marek Maďarič.

Kiska požiadal o mimoriadne vystúpenie v RTVS, bude reagovať na vraždu Kuciaka
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Slovenský prezident Andrej Kiska požiadal v súvislosti s vývojom po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka o mimoriadne vystúpenie v RTVS túto nedeľu. Informoval o tom prezidentov hovorca Roman Krpelan. Prezident tiež potvrdil, že prijme demisiu, ktorú minister kultúry Marek Maďarič podal v súvislosti s vraždou.

"Prezident je v kontakte s ústavnými činiteľmi a v pondelok prevezme od ministra kultúry Mareka Maďariča jeho abdikáciu," uviedol Krpelan.

Maďarič dnes povedal, že sa nedokáže vyrovnať s tým, že za jeho pôsobenia v ministerskom kresle bol zavraždený novinár.

Dvojnásobná vražda, ktorej motívom bola podľa polície zrejme investigatívna práca reportéra, vyvolala vlnu nevôle medzi politikmi, pracovníkmi médií aj u verejnosti.

Do vyšetrenia prípadu opustili svoje miesta na Úrade vlády dvaja spolupracovníci premiéra Roberta Fica - tajomník bezpečnostnej rady štátu Viliam Jasaň a premiérova asistentka Mária Trošková. Na ich niekdajšie podnikateľské väzby s osobami zrejme blízkymi talianskej mafii upozornil zavraždený novinár vo svojom poslednom článku, ktorý dnes nedokončený zverejnili slovenské médiá.

Pozrite si aj tlačovú besedu Mareka Maďariča, na ktorej oznámil svoju abdikáciu:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.