Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers

29.04.2024, 06:52

Obranca Capitals Martin Fehérváry, ktorý strelil jeden gól, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta.

Hokejisti New York Rangers postúpili do semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL. Vo štvrtom štvrťfinále zdolali Washington 4:2 a sériu vyhrali v najkratšom možnom čase.

Obranca Capitals Martin Fehérváry, ktorý strelil jeden gól, tak môže posilniť slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta.

Dvadsaťštyriročný zadák vyrovnal v 15. minúte svojim druhým gólom v play off na 1:1 a Washington sa dotiahol v prostrednej časti aj na 2:2. V úvode tretieho dejstva však poslal hostí opäť do vedenia Artemij Panarin a v poslednej minúte spečatil postup Rangers do prázdnej bránky Jack Roslovic.

Fehérváry nastúpil vo všetkých štyroch dueloch play off s bilanciou dva góly a jedna asistencia.

Colorado Avalanche vyhralo vo štvrtom zápase štvrťfinále Západnej konferencie nad Winnipegom Jets 5:1 a v sérii vedie už 3:1. Na triumfe sa podieľal troma gólmi ruský útočník Valerij Ničuškin. Brankár Alexander Georgiev mal 26 úspešných zákrokov.

Jeden krok od postupu sú aj hráči Vancouveru, ktorí v noci na pondelok vyhrali v Nashville 4:3 po predĺžení. V ňom rozhodol Elias Lindholm, prvé tri góly hostí strelil Brock Boeser.

01 - Modified: 2024-05-12 12:54:40 - Feat.: - Title: MS 02 - Modified: 2024-05-12 12:44:08 - Feat.: - Title: Fínsko - Veľká Británia 03 - Modified: 2024-05-12 12:26:08 - Feat.: - Title: MS 04 - Modified: 2024-05-12 12:06:05 - Feat.: - Title: MS 05 - Modified: 2024-05-11 21:14:57 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Česi zdolali Nórov v A-skupine, Nemci nestačili na favorizovaných Američanov
12. máj 2024 15:23