Weissovi po prehre s Trnavou došla trpezlivosť

05.04.2004, 00:00

Domáca prehra s Trnavou (0:2) presvedčila kormidelníka Petržalky Vladimíra Weissa, že jeho zotrvanie na lavičke bratislavského tímu už nemá zmysel. Artmedia vstupovala do jarnej časti na piatom mieste s úlohou popasovať sa vo vyrovnanej ligovej špičke o majstrovský titul, ale zisk siedmich bodov zo siedmich zápasov ich prakticky z tohto boja vyradil. Weiss oznámil svoju rezignáciu na pozápasovej tlačovej konferencii a stal sa tak v poradí už siedmym trénerom, ktorý v tejto sezóne opustili post hlavného trénera. Pred ním stihol podobný osud Erika Bogdanovského (Ružomberok), Jozefa Valoviča, Libora Fašianga (obaja Slovan), Milana Lešického, Juraja Šimurku (obaja Žilina) a Miroslava Svobodu (Trnava). V šlágri kola medzi úradujúcim majstrom zo Žiliny a momentálne druhým Ružomberkom sa skončil nerozhodným výsledkom (1:1). Vedúca Banská Bystrica má po víťazstve nad Interom (2:1) pred Liptákmi dvojbodový náskok. Program 25. kola -- sobota, 10. apríla: Ružomberok -- Dubnica, Inter -- Petržalka, Púchov -- Žilina, Trnava -- Slovan, nedeľa, 11. apríla: Trenčín -- B. Bystrica (17.30, STV 2)

B. Bystrica -- Inter 2:1 (1:1)
Góly:
45. Semeník (11 m), 90.+ Ľ. Vyskoč -- 7. Tomčák, ČK: 89. Tomčák (Inter), rozhodoval: Ligocký, 6 120 divákov.
Ladislav Molnár (tréner B. Bystrice): Po polčasovej búrke v šatni išlo mužstvo do druhého polčasu s úplne inou fazónou. Vypracovali sme si množstvo príležitostí a je dobre, že sme nakoniec zápas, aj keď v nadstavenom čase, rozhodli v náš prospech.
Karol Pecze (tréner Interu): Celý zápas sme bojovali. Darilo sa nám plniť to, čo sme si naplánovali. Samozrejme, o to viac nás mrzel gól v nadstavenom čase. Podľa slov hráča usudzujem, že vyrovnávajúci gól nepadol z celkom čistej jedenástky.

Dubnica -- Trenčín 0:0
ČK: 22. Kopačka (Dubnica), rozhodoval: Micheľ, 4 400 divákov
Jozef Jankech (tréner Dubnice): Išli sme vyhrať, lebo potrebujeme body, ale škrt cez rozpočet nám urobila nepremenená šanca Kišku a vylúčenie Kopačku. Po takomto vývoji musíme byť s remízou spokojní.
Karol Kisel (tréner Trenčína): Na Dubnicu sme sa dobre pripravili, neotvárali sme hru až do vylúčenia Kopačku. Naši hráči si vytvárajú šance veľmi ťažko a vývoj zápasu ukázal, že sa na ich výkone podpisuje únava zo série jarných zápasov.

Slovan -- Púchov 2:0 (2:0)
Góly:
10. a 20. Onofrej, rozhodoval: Tomčík -- Balko, Vindiš, 2 480 divákov
Jozef Adamec (tréner Slovana): Dve pohotové strely Onofreja rozhodli o výsledku zápasu. Za stavu 2:0 musí hrať každý tím s rozvahou a premyslene, v našom mužstve sa však stal pravý opak.
Štefan Zaťko (tréner Púchova): Opäť sme nezachytili úvod zápasu, súpera sme ľahko pustili do dvojgólového vedenia. Nepodali sme dostatočne disciplinovaný a agresívny výkon a zaslúžene sme prehrali. Druhý gól v našej sieti však ovplyvnil vývoj stretnutia.

Žilina -- Ružomberok 1:1 (1:0)
Góly:
23. Bažík -- 65. Jelšic, rozhodoval: Jaška, 4 275 divákov
Ladislav Jurkemik (tréner Žiliny): Bol to pre nás nešťastný zápas. Súper poriadne nevystrelil na bránu a dal gól. Hráčom nemôžem uprieť snahu: bojovali, behali po celom ihrisku. Inkasovaný gól v druhom polčase ich však trochu zrazil k zemi.
Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): S bodom sme spokojní, je pre nás veľmi dôležitý. V prvom polčase bolo pred našou bránou viackrát horúco a inkasovali sme dosť nešťastný gól. Vyrovnávajúci gól nás upokojil a do konca stretnutia sme už predvádzali dobrý výkon.

Petržalka -- Trnava 0:2 (0:2)
Góly:
20. a 29. Kožuch, rozhodoval: Olšiak, 6 428 divákov
Vladimír Weiss (tréner Petržalky): Som smutný, lebo pre mňa je to rozlúčka s Artmediou. Na lavičke často pociťujem bezmocnosť. Nie všetci chcú tak ako ja, preto na lavičke končím.
Stanislav Jarábek (tréner Trnavy): O našom víťazstve sme rozhodli v prvom polčase. S našou hrou po zmene strán však nie som spokojný. Petržalka mala štyri vyložené šance. Pomohlo nám aj šťastie.

1. B. Bystrica 24 11 8 5 34:24 41
2. Ružomberok 24 11 6 7 41:33 39
3. Trnava 24 11 5 8 32:26 38
4. Žilina 24 7 11 6 35:30 32
5. Dubnica 24 8 8 8 27:27 32
6. Petržalka 24 7 10 7 30:28 31
7. Trenčín 24 9 4 11 23:30 31
8. Inter 24 8 6 10 21:26 30