Zuzulová skončila piata

21.12.2006, 23:00
Najlepšia slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová sa v tejto sezóne konečne dočkala výborného umiestnenia aj vo Svetovom pohári.

Najlepšia slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová sa v tejto sezóne dočkala výborného umiestnenia aj vo Svetovom pohári. Vo včerajšom slalome Svetového pohára vo francúzskom Val d´Isere obsadila výborné 5. miesto, keď sa najlepším časom v druhom kole posunula v porovnaní s prvým o štyri priečky vyššie. Do celkového hodnotenia SP si pripísala 45 bodov. 22-ročná bývalá juniorská svetová šampiónka dosiahla svoje tretie najlepšie umiestnenie v pretekoch SP v kariére, keď predtým bola raz tretia a raz štvrtá. Zuzulová získala aj cenný skalp úradujúcej olympijskej šampiónky z Turína Anje Pärssonovej zo Švédska, ktorá obsadila až siedmu priečku. Bratislavčanka potvrdila dobrú formu z tohtotýždňových slalomov Európskeho pohára v rakúskom Schrunse, kde skončila raz druhá a raz prvá. Pre Zuzulovú bola piata priečka siedmym umiestnením v elitnej desiatke a celkovo 32. bodovaným v pretekoch SP (v slalome bodovala 30-krát a v superkombinácii 2-krát). V hodnotení slalomu Svetového pohára sa posunula z 23. na 13. miesto s 59 bodmi, v celkovej klasifikácii jej patrí 34. miesto so 66 bodmi.