UEFA: Artmedia berie iba postup

24.08.2006, 00:00
Futbalisti Artmedie Bratislava nastúpia dnes o 18.00 hod. v odvete 2. predkola Pohára UEFA na pôde bieloruského vicemajstra Dinama Minsk. V prvom stretnutí pred dvoma týždňami zvíťazili Bratislavčania 2:1, keď sa im v druhom polčase podarilo zvrátiť nepriaznivý stav.

"Rozhodne nesmieme zopakovať výkon spred dvoch týždňov. Naším cieľom je jednoznačne postup, k tomu nám však môže pomôcť len zlepšenie hernej disciplíny a zodpovednosť na všetkých postoch. Domáci budú pred vlastným publikom hrať určite otvorenejší a ofenzívnejší futbal s cieľom streliť čo najrýchlejší gól. My sa, naopak, musíme snažiť hrať zo zabezpečenej obrany a podnikať rýchle protiútoky," povedal tréner Jozef Adamec.
Kormidelník Artmedie nebude môcť v stretnutí so šesťnásobným majstrom Bieloruska počítať s českým útočníkom Lukášom Hartigom, ktorý má angínu. K dispozícii nebude ani obranca Roman Konečný, ktorý sa nechal zbytočne vylúčiť v prvom zápase pred dvoma týždňami.
Generálky na tento súboj vyšli obom súperom absolútne protichodne. Zatiaľ čo Artmedia doma vo výbornom zápase zdolala Žilinu gólom v nadstavenom čase 3:2, zverenci trénera Alexeja Petrušina podľahli na domácej pôde bez piatich hráčov základnej zostavy Nemanu Grodno 0:2 a klesli na tretiu priečku aktuálnej tabuľky bieloruskej najvyššej súťaže.

29. apríl 2024 09:07