Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2021, 10:14

Akcia Kuriér odhalila nelegálny tabak za vyše milión eur

Počas kontroly skladových priestorov v okrese Komárno našli colníci kartónové krabice s obsahom tabakovej suroviny a technologické zariadenie na spracovanie a sušenie tabaku.

Akcia Kuriér odhalila nelegálny tabak za vyše milión eur
Zdroj: Reuters

Kriminalisti Finančnej správy zaistili vyše 12 ton nelegálneho tabaku, pri ktorom sa únik na spotrebnej dani odhaduje na viac ako milión eur.

"V rámci akcie pod krycím názvom Kuriér zadržali tiež tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti," informovala hovorkyňa FS Martina Rybanská.

Priblížila, že počas kontroly skladových priestorov v okrese Komárno našli colníci kartónové krabice s obsahom tabakovej suroviny a technologické zariadenie na spracovanie a sušenie tabaku.

"Celkovo sa v objekte nachádzalo 12,3 tony tabakovej suroviny, pričom s ňou páchatelia nakladali v rozpore so zákonom o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, čím štátu vznikla škoda na spotrebnej dani vo výške 1,1 milióna eur,“ skonkretizovala Rybanská.

Zadržané osoby počas akcie sú obvinené z porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, ako aj z nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov. V prípade dokázania viny im hrozí väzenie na tri až osem rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.