Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2017, 14:30

Návrh Jahnátka na šéfa regulačného úradu je výsmechom, tvrdí KDH

Návrh Jahnátka na šéfa regulačného úradu je výsmechom, tvrdí KDH

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) považuje výber Ľubomíra Jahnátka za kandidáta na predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) za výsmech nezávislosti tejto inštitúcie.

Píše sa to v stanovisku KDH, ktoré TASR poskytol hovorca hnutia Stano Župa.

"Ľubomír Jahnátek preukázal za posledných 11 rokov, že je multikandidátom strany Smer-SD na rôzne štátne funkcie. Bol ministrom hospodárstva, následne pôdohospodárstva a poslancom NR SR za stranu Smer-SD. Pred vstupom do politiky bol riaditeľom podniku, ktorý vlastní J. Široký," povedal podpredseda KDH Pavol Zajac.

​Dodal, že táto jeho politická aj profesionálna kariéra a prepojenie so stranou Smer-SD i oligarchom Širokým ho diskvalifikuje viesť nezávislý úrad, akým by ÚRSO malo byť.

Podľa Zajaca bude Jahnátek ďalším politickým nominantom Roberta Fica a strany Smer-SD. KDH preto vyzýva vládu, aby nevymenovala Jahnátka za predsedu ÚRSO, ale aby transparentne vybrala skutočne nezávislého odborníka. 

Bývalý dvojnásobný minister a v súčasnosti poslanec Národnej rady SR za Smer-SD Jahnátek je podľa premiéra Fica (Smer-SD) najlepší kandidát na predsedu ÚRSO.

Ako v piatok (30.6.) povedal v relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo, verí, že budúci týždeň bude Jahnátek vládou do tejto funkcie vymenovaný, keďže vo výberovom konaní nemal konkurenciu.

"Nad všetkými vyčnieval o štyri konské dĺžky. Je to človek, ktorý sa vyzná, a preto ho s veľkou radosťou podporím a dúfam, že na budúci týždeň bude Ľubo Jahnátek vymenovaný za šéfa regulačného úradu," vyhlásil Fico.

Výberová komisia Ministerstva hospodárstva (MH) SR označila v stredu (28.6.) Jahnátka, ktorého nominovala Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ), za najlepšieho spomedzi štyroch prihlásených kandidátov na post šéfa ÚRSO. Opozícia tento výber kritizuje, nominácia dlhoročného politika podľa jej predstaviteľov ohrozuje nezávislosť regulačného úradu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.