Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2017, 00:00

Platy poslancov narazili na Most

financie. Zákonodarcovia videli naposledy zmenu na svojich výplatných páskach ešte za vlády Ivety Radičovej.

Platy poslancov narazili na Most
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Plánované ukončenie uťahovania opaskov v parlamente môže naraziť. Hoci autor návrhu na zmenu výpočtu miezd poslancov a rozmrazenia ich platov Anton Hrnko z SNS tvrdí, že má predbežný súhlas zvyšku koalície, debaty na túto tému sa ešte neskončili. Potvrdzujú to vyjadrenia strany Most-Híd. „O pripravovanej novele, ktorá by mala upraviť zákon o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, zatiaľ nie je dohoda. Koaličných partnerov čakajú ďalšie rokovania,“ povedala hovorkyňa Mosta Klára Debnár. Najsilnejšia koaličná strana Smer-SD sa do uzávierky nestihla vyjadriť.

Posledná zmena za Radičovej
Hrnko prišiel s nápadom upraviť výpočet platov poslancov a s ich následnou valorizáciou po tom, čo začiatkom mája poslal generálny prokurátor Jaromír Čižnár podnet na Ústavný súd, aby preskúmal ústavnosť zmrazovania platov niektorých ústavných činiteľov. „Ide najmä o to, aby sa nejakým spôsobom eliminovalo rozhodnutie generálneho prokurátora,“ hovorí Hrnko.

Kedy sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.