Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2021, 16:50

Biháriová: Rozhodnutie strany Spolu o nespájaní sa s Progesívnym Slovenskom rešpektujeme

Hnutie Progresívne Slovensko vyhodnocuje rozhodnutie strany Spolu ako trvalé.

Biháriová: Rozhodnutie strany Spolu o nespájaní sa s Progesívnym Slovenskom rešpektujeme
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Šéfka mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová rešpektuje podporu delegátov strany Spolu novému predsedovi Miroslavovi Kollárovi a jeho vízii o nespájaní sa s PS. TASR o tom informoval riaditeľ komunikačného oddelenia progresívcov Radovan Choleva.

"Rešpektujeme vôľu delegátov a delegátiek snemu strany Spolu a gratulujeme Miroslavovi Kollárovi k víťazstvu v súťaži o post predsedu strany Spolu," spresnila s tým, že rozhodnutie vyhodnocujú v hnutí ako trvalé a určujúce pre ich ďalšie vzťahy.

"Hnutie PS sa bude naďalej usilovať byť pre krajinu odbornou, hodnotovo čitateľnou alternatívou voči rozhádanej nekompetentnej koalícii a korupčnícko-extrémistickej opozícii," podotkla Bihariová.

Kollára zvolili za predsedu Spolu na sobotnom sneme. V súboji o post šéfa strany sa stretol s doterajším predsedom Jurajom Hipšom.

V prípade oboch kandidátov išlo tiež o voľbu filozofie smerovania strany. Kým Kollár je presvedčený, že Spolu má fungovať samostatne ako stredopravá a občianskodemo­kratická strana, Hipš presadzoval spojenie s PS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.