Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2017, 13:22

Prieskum: Fico vs. Sulík. Slováci sú jasne na strane premiéra

Takmer 70 percent Slovákov súhlasí s postojom premiéra Roberta Fica, že Slovensko by malo byť súčasťou jadra Únie.

Prieskum: Fico vs. Sulík. Slováci sú jasne na strane premiéra

Slovenskou politickou scénou v posledných týždňoch hýbe ostrá debata o tom, či by malo byť Slovensko súčasťou jadra Európskej únie. Teda, či by malo Slovensko pokračovať v hlbšej integrácii a či by malo byť úzko prepojené so silnými krajinami Únie ako Nemecko a Francúzsko.

Hlavnými protagonistami týchto polemík sú na jednej strane premiér Robert Fico, ktorý je zástancom toho, aby Slovensko bolo súčasťou jadra. Na druhej strane stojí europoslanec a šéf SaS Richard Sulík, ktorý je zásadne proti.

Pozrite si aj záznam z tlačovky premiéra Fica zo 7. júna, na ktorej kritizoval názory Richarda Sulíka na budúcnosť Slovenska v Únii:

​​Čo si však o tom myslia Slováci?

To zisťovala agentúra Polis v prieskume pre agentúru SITA na vzorke 1208 opýtaných, ktorý bol vykonaný od 13. do 19. júna 2017. Respondentom položili dve otázky.

„Malo by podľa vás smerovať Slovensko do jadra Európskej únie, teda úzko spolupracovať s najvyspelejšími štátmi A-kategorie?“ Odpoveď je jednoznačná. Takmer 70 percent Slovákov chce byť v jadre Únie.

„Richard Sulík tvrdí, že najvyspelejšie krajiny Európskej únie nie sú prvou ligou, ale okresným spolkom a Slovensko by nemalo automaticky smerovať do jadra Únie. Súhlasíte s týmto názorom?“ S týmto Sulíkovým postojom súhlasí len málo viac ako 15 percent Slovákov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.