Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2021, 18:35

Prieskum: K očkovaniu motivovala najmä snaha ochrániť zdravie blízkych, peniaze minimálne

Tretím najčastejším dôvodom bolo tvrdenie, že respondenti nepotrebovali vakcínu, ale nechceli byť obmedzovaní opatreniami.

Prieskum: K očkovaniu motivovala najmä snaha ochrániť zdravie blízkych, peniaze minimálne

Ľudia sa nechávajú zaočkovať proti novému koronavírusu najmä z dôvodu ochrany zdravia svojich blízkych a okolia. Uviedla to až polovica opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý realizovala pre Iniciatívu za dobré vzťahy.

​Pre ochranu vlastného zdravia sa dalo zaočkovať 46,3 percenta respondentov. Tretím najčastejším dôvodom bolo tvrdenie, že respondenti nepotrebovali vakcínu, ale nechceli byť obmedzovaní opatreniami (17,4 percenta).

Viac ako 15 percent opýtaných sa nechalo zaočkovať, pretože chceli prispieť k celospoločenskému riešeniu pandémie.

Viac ako deväť percent sa spoľahlo na odporúčanie autorít, ako sú lekári či vedci. Oproti tomu finančná odmena a výhody presvedčili len 0,4 percenta opýtaných.

Prieskum sa realizoval v dňoch 6. až 13. septembra formou telefonického dopytovania na vzorke tisíc respondentov.

Cieľom prieskumu bolo získať aj informácie o motívoch očkovaných ľudí, keďže doteraz bola skúmaná najmä motivácia nezaočkovaných.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.