Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2017, 00:00

Štát bude trestať úrady, ktoré ignorujú digitalizáciu

Pokuta pre verejné inštitúcie sa bude môcť po novom vyšplhať až do výšky 25-tisíc eur.

Štát bude trestať úrady, ktoré ignorujú digitalizáciu
Zdroj: TASR

Ak vám úrady nepošlú dokumenty elektronicky aj napriek tomu, že máte e-schránku, po novom budú môcť dostať pokutu. Vyplýva to z novely zákona o eGovernmente, ktorú tento týždeň schválil parlament v druhom čítaní. Zavádza totiž sankcie pre verejné inštitúcie až do výšky 25-tisíc eur.


Zvýšenie efektivity
Sankcie v zákone zakomponované síce už boli, týkali sa však iba správcov a prevádzkovateľov systému a do dnešného dňa nebola vydaná žiadna pokuta. Táto novela sa však zameriava na verejné úrady a inštitúcie, ako sú napríklad Sociálna poisťovňa či okresné súdy, ktoré majú systém využívať pri komunikácii. „Pra

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.