Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2021, 12:02

Fico ohlásil ďalšiu mimoriadnu schôdzu. O cenách energií budú rokovať v utorok

Mimoriadna schôdza má nasledovať po prerokovaní vládneho návrhu zákona o významných investíciách, ktorý je termínovaný na utorok o 14.00 hod.

Fico ohlásil ďalšiu mimoriadnu schôdzu. O cenách energií budú rokovať v utorok
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Mimoriadna schôdza k zvyšovaniu cien energií, ktorú inicioval opozičný Smer, by sa mala uskutočniť v utorok popoludní.

Oznámil to v piatok na brífingu predseda strany Robert Fico. Vyplýva to aj z informácie zverejnenej na webe Národnej rady (NR) SR.

Mimoriadna schôdza má nasledovať po prerokovaní vládneho návrhu zákona o významných investíciách, ktorý je termínovaný na utorok o 14.00 hod. Smer upozorňuje na prudký nárast cien elektriny, plynu a tepla. Pri cenách energií musí byť podľa Fica štát aktívny.

Opoziční poslanci chcú žiadať vládu, aby predložila kroky, ktoré podnikne na elimináciu sociálnych a hospodárskych dosahov výrazného zvýšenia cien energií.

Zároveň sa chcú zaoberať postupom pri ochrane finančných záujmov Slovenska v súvislosti s ukončením výstavby a sprevádzkovaním plynovodu Nord Stream 2.

"Budúci týždeň bude v duchu chlebových tém," vyhlásil Fico. Smer tento týždeň podal tri návrhy na zvolanie mimoriadnej schôdze, a to k zvyšovaniu cien energií, zdražovaniu potravín a ku konsolidácii verejných financií.

Fico avizoval aj štvrtú mimoriadnu schôdzu o zdravotníckych témach, ktorú má predložiť neradený poslanec Tomáš Taraba.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.