Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2017, 16:00

Danko: Trináste platy by nemali byť povinné pre všetkých

Danko: Trináste platy by nemali byť povinné pre všetkých
Zdroj: Peter Mayer

Trináste či štrnáste platy, ktoré chce do legislatívy presadiť koaličná SNS, nemajú byť povinné pre všetkých. Strana chce naďalej presadzovať takúto systémovú odmenu, všetko však záleží na rokovaniach v rámci koalície.

V dnešnej diskusii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo to povedal predseda SNS a Národnej rady (NR) SR Andrej Danko.

O tejto téme podľa vlastných slov diskutuje aj so zástupcami zamestnávateľov.

"Vysvetľujem tieto postoje, aby chápali, že mi ide o oslobodenie od odvodov a daní z odmeny, ktorá je vyplácaná pred Vianocami a pred dovolenkou, že mi ide o systematizované odmeny. Nie v prvom kroku povinne, ale u veľkých zamestnávateľov sa dá baviť o povinnosti. U malých živnostníkov sú takéto veci povinné vylúčené," vysvetlil Danko.

Koalícia podľa neho stále rokuje o podobe sociálneho balíka, ktorý chce presadiť ešte tento rok.

"Ak získam zľavu na odvodoch a daniach pre zamestnancov a výhody pre zamestnávateľov, vtedy som ochotný hovoriť napríklad o príplatkoch v sobotu, nedeľu, v nepretržitej prevádzke. Veď my sme rozum nestratili v tej vláde," konštatoval predseda národniarov.

Spomenul tiež aktuálnu tému SNS, ktorou je väčšia podpora cyklotrás na Slovensku.

"Hovoríme o národnej cyklotrase, ktorá by pospájala všetky obce a mestá, mala by predpísané technické parametre a umožňovala by vo verejnom záujme na úsekoch, kde to nie je inak možné, aj vyvlastňovať. Aby sme eurofondy vedeli dostať do výstavby cyklotrás," priblížil predstavu strany Danko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.