Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2021, 18:15

Fico: Za bordel pri odvolávaní Mikulca môže Kollár. Ja som podržtašku mafiánom nerobil

Šéf Smeru Robert Fico kritizoval aj vysvetlenie Kollára k Matovičovmu plagátu.

Fico: Za bordel pri odvolávaní Mikulca môže Kollár. Ja som podržtašku mafiánom nerobil
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Predseda Smeru Robert Fico hovorí o "bordeli" v Národnej rade v súvislosti s rokovaním o viacerých návrhoch na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca, ktoré sú zaradené do programu aktuálnej schôdze i na plánovanú mimoriadnu schôdzu parlamentu k podobnému návrhu.

Zodpovedný za tento chaos je podľa Fica šéf parlamentu Boris Kollár. "Podali sme štyri návrhy na odvolanie Mikulca, ale vládna koalícia blokuje parlament a nechcela o tom rokovať, až urobili chybu, zaradili to ako riadny bod. Mysleli si, že neprídeme do parlamentu, ale my sme prišli a rokujeme. To sú všetko tie isté schôdze," povedal s tým, že dva návrhy stiahnu.

Trvajú na mimoriadnej schôdzi

Nechajú však už otvorený bod programu o odvolávaní, ku ktorému už aj začali diskusiu. Trvať budú aj na mimoriadnej schôdzi. Fico hovorí o poistke, aby sa o návrhu rokovalo.

Kritizoval i vysvetlenie Kollára k plagátu ministra financií Igora Matoviča v pléne. Podľa Kollára je zakázané len priniesť plagát do pléna, no Matovič ho vyrobil až v sále.

Fico tiež vysvetlil svoje slová "radšej byť mafiánom ako plagiátorom", ktorými reagoval na poznámky Kollára. "Môžu si ma nazývať akokoľvek. Ale som hrdý na seba, že mi nikto nemôže povedať: 'Fico, ty si ukradol titul na vysokej škole.' A oni tie tituly ukradli. Môžu si ma nazývať akokoľvek. Ale ja som 'podržtašku' mafiánom, ako je Žaluď a podobne, nerobil, ani som nerobil štartéra, ani som nenosil drogy na Slovensko," skonštatoval Fico.

Označovali ho za šéfa

"Neporiadok narobil Robert Fico najprv v štáte a teraz ho prenáša do parlamentu, keď dal niekoľko rovnakých podaní," reagoval Kollár na vyjadrenia Fica o "bordeli" v parlamente.

Na margo slov o "mafiánoch" uviedol, že sa treba pozrieť na nedávno medializovanú údajnú komunikáciu podnikateľa Mariana Kočnera s podnikateľom Norbertom Bödörom cez aplikáciu Threema.

Kollár hovorí, že sa v nej mali dohadovať na rôznych plánoch a Fica mali označovať za "šéfa" či "šéfinka". V súvislosti s incidentom pre plagát Matoviča v pléne Kollár skonštatoval, že pri jeho výklade rokovacieho poriadku nejde o novinku.

"Musíte sa riadiť textom a literou, aká je v zákone. Je tam jasne povedané - nesmiete vnášať. Je to prešmyčka, škulinka, možnosť, ako to využiť," povedal s tým, že je vhodné toto ustanovenie upraviť. Prekáračky, aké sa udiali, podľa neho nie sú pekné. Mrzí ho, že s tým Fico začal a že sa tým nechali strhnúť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.