Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2017, 11:10

Smutný koniec ostro sledovaného príbehu medvedice Ingrid, poľovníci ju zastrelili

Medvedica sa aj s mláďatami zdržiavala v Liptovskej Kokave.

Smutný koniec ostro sledovaného príbehu medvedice Ingrid, poľovníci ju zastrelili
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Poľovníci zastrelili medvedicu Ingrid, ktorej osud bol v posledných dňoch na Slovensku ostro sledovaný. Informuje o tom portál Sme.

Medvedica sa aj s mláďatami zdržiavala v Liptovskej Kokave. Pred pár dňami sa zabývala v korune stromu pri rímskokatolíckom kostole.

​V stredu Ingrid oddelili od mláďat. Na to reagovala tým, že sa potulovala po okolí obce a hľadala svoje potomstvo. Vo štvrtok vydali ochranári preventívne opatrenie. V praxi to znamená, že ju v prípade, ak priamo ohrozí ľudí, môžu poľovníci zastreliť.

Pri Liptovskej Kokave dnes v noci opäť vyliezla na strom, na mieste boli poľovníci, ochranári aj polícia. Podarilo sa im ju vylákať zo stromu, no medvedica sa obrátila proti prítomným ľuďom.

Polícia reagovala príkazom na zastrelenie medvedice, ktorý poľovníci vykonali. Udalosť potvrdil aj hovorca ministerstva životného prostredia Tomáš Ferenčák.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.