Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2017, 22:30

Kováč mladší je obvinený, ale kauza je už uzavretá, vyhlásil jeho advokát

Kováč mladší je obvinený, ale kauza je už uzavretá, vyhlásil jeho advokát
Zdroj: TASR/Drahotín Šulla

Syn exprezidenta Michala Kováča - Michal Kováč mladší je síce v súčasnosti po zrušení Mečiarových amnestií obvinený, ale kauza podvodu na slovenský Technopol je mníchovským bavorským súdom už uzavretá. Uviedol dnes pre TASR obhajca Kováča juniora Ján Havlát.

"Pre môjho klienta je takzvaná kauza Technopolu uzavretá, záležitosť bola právoplatne uzatvorená pred mníchovským súdom pred 17 rokmi a očakávame, že slovenské orgány budú rešpektovať platné súdne rozhodnutie a bez zbytočných prieťahov konanie zastavia," vyhlásil Havlát.

Teraz je momentálne môj klient v pozícii obvineného, teda v tej pozícii, v ktorej bol predtým, ako bola aplikovaná amnestia, a v rámci tohto trestného konania, ktoré sa tu začne a bude prebiehať, použijeme všetky prostriedky, aby sa vec urýchlene ukončila bez zbytočných prieťahov," dodal.

Plénum Ústavného súdu SR v stredu (31.5.) potvrdilo aprílové rozhodnutie NR SR o zrušení tzv. Mečiarových amnestií z 3. marca a 7. júla 1998 a milosti exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi z 12. decembra 1997. Za uznesenie hlasovalo 129 členov snemovne zo 144 prítomných. Právomoc rušiť protiprávne amnestie či individuálne milosti prezidenta dala parlamentu zmena Ústavy SR.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.