Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2017, 20:34

Prehovoril šéf polície z čias mečiarizmu: Prípad únosu Kováča mladšieho bol vyšetrený

Ostatné je podľa bývalého policajného prezidenta plukovníka Jozefa Holdoša politika.

Prehovoril šéf polície z čias mečiarizmu: Prípad únosu Kováča mladšieho bol vyšetrený
Zdroj: TASR/Drahotín Šulla

Prípad zavlečenia Michala Kováča mladšieho do Rakúska bol vyšetrený a zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara je politika. Uviedol dnes pre TASR bývalý policajný prezident plukovník Jozef Holdoš.

"Čo si myslím? Tak chceli to, zrušili to a je to tak, ako je. Prípad bol vyšetrený, vyšetrovatelia ho vyšetrili, k tomu ťažko čo dodať, ostatné je politika. Keďže je to špecifický prípad, vyžaduje si špecifický prístup,“ uviedol Holdoš, ktorý bol policajným prezidentom od roku 1995 do roku 1997.

"Bolo to veľmi ťažké obdobie. Celé obdobie bolo hektické. Bolo veľa mafiánskych vrážd, atentátov, výbuchov, počnúc vraždou Róberta Remiáša až po únos Michala Kováča mladšieho, syna vtedajšieho prezidenta," uviedol pred pár rokmi pre TASR Holdoš.

Plénum Ústavného súdu SR v stredu (31.5.) potvrdilo aprílové rozhodnutie NR SR o zrušení tzv. Mečiarových amnestií z 3. marca a 7. júla 1998 a milosti exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi z 12. decembra 1997. Za uznesenie hlasovalo 129 členov snemovne zo 144 prítomných. Právomoc rušiť protiprávne amnestie či individuálne milosti prezidenta dala parlamentu zmena Ústavy SR.

Pozrite si, o čo ide v kauze Mečiarových amnestií:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.