Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2017, 00:00

Bugár otvorene v HNtelevízii: Vedie sa proti mne džihád. Je jedno, čo urobíte, aj tak dostanete

Rozhovor so šéfom strany Most-Híd Bélom Bugárom o aktuálnej politickej situácii v HNtelevízii.

Šéf strany Most-Híd Béla Bugár reagoval v rozhovore v HNtelevízii na otázku, čo hovorí na klesajúce preferencie v poslednom prieskume agentúry Polis.

Podľa prieskumu tejto agentúry je strana Most-Híd na hranici zvoliteľnosti s 5,2 percentami. Bugár však tvrdí, že prieskum tejto agentúry neberie vážne.

"Agentúra Polis v poslednej dobe dáva dosť zvláštne čísla, v agentúrach AKO a Focus je to ustálené, tak nerozumiem tomuto poklesu v jednej agentúre. Proti nám sa vedie džihád, ak to chcete takto povedať," tvrdí Bugár.

​K tejto téme dodal, že Most nešiel do koalície s tým, aby naháňal preferencie. "Išli sme do vlády, aby sme plnili programové vyhlásenie a zatiaľ sa nám to darí."

Šéf Mosta v rozhovore hovoril aj o aktuálnych témach vysvetlil, prečo jeho strana nie je pri téme šéfa RTVS naklonená kandidátovi Jaroslavovi Rezníkovi.

Bugárovi prekáža, že Rezník zle viedol Slovenský rozhlas a prekáža mu aj to, ako sa zachoval k maďarskému vysielaniu na Rádiu Patria. Bugár sa nevyhol ani téme o šéfovi ÚVO.

Kritika sa zniesla najmä na kandidáta Juraja Méryho, ktorý sa tesne pred vypočutím pred členmi vlády stretol s Bugárom.

Šéf Mosta otvorene hovorí, že nechce za nového šéfa nikoho, kto v súčasnosti pracuje na tomto úrade.

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.